Facebook Google+ Twitter

PiS zaczyna odrabiać straty

Gdyby wybory odbyły się w niedzielę, to wygrałaby w nich PO, uzyskując 30,3 proc. Z kolei PiS odrabia straty po aferze taśmowej. W ciągu miesiąca poparcie dla tej partii wzrosło o 3,4 proc. - podaje "Życie Warszawy".

W poprzednim sondażu Pentora na zlecenie tej gazety (został on przeprowadzony kilka dni po ujawnieniu tzw. taśm prawdy) Platforma uzyskała ponad 34 proc. Oznacza to, że w ciągu miesiąca dystans dzielący dwie największe partie zmniejszył się o 7,1 proc. Mimo to jest on wciąż duży - na PiS chce głosować bowiem jedynie 21,5 proc. wyborców.

Gdyby wybory odbyły się w niedzielę, do Sejmu dostałaby się jeszcze tylko lewica z demokratami. Głosować na nich chce 11,7 proc. badanych. Oznacza to, że poza parlamentarną burtą znalazłyby się aż trzy partie, które są teraz w Sejmie. Na Samoobronę chce głosować 3,8 proc., na PSL - 3,6 proc. a na LPR jedynie 2,1 proc. Polaków.

Największym zaskoczeniem jest drastyczny spadek popularności Samoobrony. Jeszcze miesiąc temu chęć głosowania na tę partię deklarował co dziesiąty respondent. W poprzednim sondażu "ŻW" dawało jej to trzecie miejsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.