Facebook Google+ Twitter

PiS żąda kary dla TVP2 za skecz kabaretowy. Chce cenzury?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-03-10 02:41

Członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski złożyli wniosek do KRRiT o ukaranie TVP2. Posłowie twierdzą, że skecze pokazane w programie "Tylko dla dorosłych" były antykatolickie i poniżały osoby starsze.

Abelard Giza z Kabaretu LIMO / Fot. print screen / youtube.plOdcinek programu "Tylko dla dorosłych", który przykuł uwagę parlamentarzystów był emitowany na żywo w ramach nowego kabaretowego pasma Dwójki w piątek 8 marca o 23:05. Występowali w nim członkowie Kabaretu LIMO. Posłowie PiS zaznaczyli we wniosku do KRRiT o ukaranie stacji, że emisja programu złamała zapis ustawy o radiofonii i telewizji, dotyczący obrazy uczuć religijnych i naruszenia dobrych obyczajów.

Autorzy pisma twierdzą, że TVP2 "po raz kolejny zafundowała widzom spektakl nienawiści i pogardy wobec osób starszych, niepełnosprawnych, osób wierzących i Kościoła katolickiego", zaś program "przypominał bardziej projekcję nienawiści przygotowaną przez Departament IV MSW niż program kabaretowy".

Czytaj także: Poseł Jaworski: "Drwiny z papieża". Giza: "Papież jest facetem"

Program w wykonaniu Ewy Błachnio, Kacpra Rucińskiego i Abelarda Gizy nigdy nie powinien być nadany w żadnej telewizji, zwłaszcza w telewizji publicznej. Przekroczył on nie tylko granicę obrzydliwości, ale naruszył art. 18 ust. 1 i 2 ustawy o radiofonii i telewizji: "nieposzanowania przekonań religijnych odbiorców oraz rozpowszechniania treści wulgarnych i naruszających dobre obyczaje", oraz naruszył "ZASADY REALIZOWANIA PRZEZ TELEWIZJĘ POLSKĄ S.A. MISJI PUBLICZNEJ":

- pkt 24 ww. Zasad: "Audycje lub inne przekazy rozpowszechniane przez TVP nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym, w szczególności nie mogą zawierać treści dyskryminujących ze względu na rasę, wyznanie, płeć lub narodowość".
- pkt 28: "TVP respektuje pluralizm światopoglądowy obywateli, szanuje uczucia religijne odbiorców i tworzy możliwość wyrażania treści religijnych. Respektuje chrześcijański system wartości, za podstawę przyjmując uniwersalne zasady etyki".


Pod wnioskiem podpisali się posłowie PiS Andrzej Jaworski, Małgorzata Sadurska i Bartosz Kownacki. Wszyscy są członkami Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski. Wystąpili o ukaranie nadawcy oraz "wymuszenie na nadawcy zaniechania łamania obowiązującego prawa". Program "Tylko dla dorosłych" jest emitowany na żywo w każdy piątek o 23:05, zaraz po kabaretowym show "Dzięki Bogu już weekend!".Lubisz kabarety? Masz ochotę na solidną dawkę humoru na koniec dnia? Nie wiesz, kiedy są emitowane programy kabaretowe? Sprawdź program tv!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Szanowni blogierzy, PiS wybory wygra.I nic nie pomoże wasze czcze gadanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest malutki dowód na to o co chodzi pisiorom!Jak dojdą do władzy (nie daj Boże ) to zgotują los tym innym,co się z nimi nie zgadzają.Powstaną stosy na rynkach dużych miast,główny inkwizytor(Rydzyk) da popalić odszczepieńcom.!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak to jest jak ktoś wszystko traktuje zbyt poważnie. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

I bardzo dobrze, bedzie weselej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Program był nadawany po 23 -ej . Dzieci śpią . Dorosły ma pilota i może go użyć w każdej chwili . Wprowadzanie cenzury jest szkodliwe dla PiS .
Zrobili darmową reklamę kabaretowi .
Teraz to dopiero kabarety będą miały używanie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie, tyle gorszych i bardziej prostackich programow oraz wszelkiego rodzaju "najgorszej kultury" jest wokol nas.
Nie zawsze uda sie zachowac poziom w kabarecie, inaczej bedzie nudny i sie skonczyl.
To samo sie dzieje w polityce a jednak jestesmy mniej wrazliwi na chamstwo, choc tez nie powinno miec miejsca.
Sztuka czerpie z zycia i mozna zawsze znalezc cos co nam pasuje, jest wiele slodkich melodramatow, nie kazdy jest wystarczajaco gruboskorny aby polubic kabaret.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jesteście obrzydliwi szanowni komentatorzy. Nikt według waszej logiki nie ma prawa do własnych odczuć, poczucia godności. To Wy wyznaczacie standardy? Bardzo lubię Limo mam większość skeczów ale ten był po prostu prostacki i tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I bardzo dobrze, niech powstanie jeszcze kilka takich formacji ds. Przeciwdziałania. Sami sobie strzelają w kolano. Historia uczy że polakowi trzeba zabraniać dostępu do wiary, wolności itd by o to walczył, takie działania przynoszą odwrotny skutek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski" - czyli PiS jest za państwem wyznaniowym. A to jest zagrożeniem demokracji.

A tekst Alberta Gizy jest mocny. Ale to publiczność i widzowie powinni decydować, czy chcą oglądać kabaret w tej formie. Nie zgadzam się aby jakikolwiek poseł dokonywał wyboru za mnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Karel MarxSdt Wczoraj 17:01 - to nowa jednostka chorobowa; rozpoczęto doświadczenia na białych myszkach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.