Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

117804 miejsce

PiS żąda ujawnienia listy osób ułaskawionych przez prezydenta Komorowskiego

PiS domaga się ujawnienia listy osób ułaskawionych przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jest to reakcja na zapowiedź audytu ułaskawienia Adama S., który ma przeprowadzić Kancelaria Prezydenta.

 / Fot. Andrzej Grygiel,PAPPiS żąda ujawnienia nazwisk osób, które zostały ułaskawione podczas kadencji Bronisława Komorowskiego. Do tej pory lista obejmuje 52 nazwiska. Jak podaje Niezależna.pl, na którą powołuje się rp.pl, prokurator opiniował pozytywnie tylko 29 wniosków.

Prezydent Komorowski twierdzi jednak, że prawo łaski stosował tylko po pozytywnej opinii sądu. W rozmowie z radiem RMF FM, powiedział dziś "Do tej pory podjąłem decyzje tylko i wyłącznie wtedy - szanse na ułaskawienie miały te osoby, co do których sąd wystąpił z pozytywną opinią o ułaskawieniu".

Kancelaria Prezydenta nie zamierza ujawniać dokumentów dotyczących osób ułaskawionych, powołując się na zapis prawa. Nie pozwala on na publikację listy osób, wobec których zastosowano prawo łaski. PiS żąda więc uchwalenia ustawy, która będzie regulować stosowanie prawa łaski.

PiS: Trwa polowanie na Dubienieckiego
Kaczmarek o ułaskawieniu: podpis prezydenta mógł być sfałszowany

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (51):

Sortuj komentarze:

Szymon
  • Szymon
  • 13.03.2011 07:57

Piśdzielcom zabraklo faktów na ulaskawieniami keleżeńskimi Lesia i szukają na siłę faktów.Ta banda PiS jest zakałą demokracji a nie opozycją parlamentraną

Komentarz został ukrytyrozwiń
eugeniusz
  • eugeniusz
  • 13.03.2011 00:36

Szkod by wam pokazał!!!:)a że platforma nie desygnowała Sikorskiego na prezydenta ,ten

Komentarz został ukrytyrozwiń
eugeniusz
  • eugeniusz
  • 13.03.2011 00:29

mirek dla czego tak staracie się bezczelnie kłamac,przecież i tak nikt w to nie uwierzy oprócz pisiaków

Komentarz został ukrytyrozwiń
mangusta Gdynia
  • mangusta Gdynia
  • 12.03.2011 23:38

SIEDZĘ SOBIE W SKORUPCE JEST MI TU DOBRZE- MAM CIEPEŁKO EMITOWANE PRZEZ KWOKĘ PO-SIADAJĄCĄ SZEROKI ZASÓB WIEDZY PRAKTYCZNEJ W SPRAWACH PO-OGRZEWANIA ATMOSFERY!!KWOKA TA (MA NA IMIĘ JADŹKA) TAK JA CHŁOP NAZWAŁ!! JESZCZE NIE WIEM CZY JESTEM KACZKA CZY KURA ALE PO-GLADY MAM UKSZTAŁTOWANE GENETYCZNIE!!!! ZE KACZKA NAKARMI KURĘ !!!KURA NAKARMI KACZKĘ!!! A PO-GŁOWIE I WIELBICIELE MOGĄ MNIE TYLKO - OSKUBAĆ!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jasio
  • jasio
  • 12.03.2011 22:12

A w Ameryce biją murzynów- to jest odpowiedź PISu na każdy zarzut, oraz dodają informację-"prose pani PO nasikało mi do bucika"

Komentarz został ukrytyrozwiń
mangusta Gdynia
  • mangusta Gdynia
  • 12.03.2011 22:07

ZAPEWNE UŁASKAWIŁ TEŚCIÓW !!! ZA UBECKIE AMBICJE I TAJNE ZMIANY NAZWISK!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
nac
  • nac
  • 12.03.2011 21:01

bronek a czy tajemnicą jest twój stan konta podobno masz 200000 DM skąd je masz i od kiedy

Komentarz został ukrytyrozwiń
OBSERWATOR
  • OBSERWATOR
  • 12.03.2011 20:43

MOI DRODZY DLACZEGO NIE MOZNA UJAWNIĆ KOGO UŁASKAWIŁ PREZYDENT KOMOROWSKI JEŻELI UJAWNILI KOGO UŁASKAWIAŁ PREZYDENT KACZYŃSKI CHYBA MAMY PRAWO WIEDZIEĆ JAK PRACUJE PREZYDENT KOMOROWSKI SKORO PRZEZ PARĘ MIESI,ĘCY UŁASKAWIŁ 50 OSOB.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 12.03.2011 08:50

Ryszar Talar
''Osoba ułaskawiona przez Kaczyńskiego wypłacała NIEPEŁNOSPRAWNYM "PENSJE"CO MIESIĄC PO 100,200 ZŁ POZA FISKUSEM I TO BYŁO TO PRZESTĘPSTWO/dotyczy to tego rzekomo kontrowersyjnego ułaskawienia/. ''

Głupszego wyborcy już PiS chyba mieć nie może....

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaz
  • kaz
  • 12.03.2011 08:34

Bronisławie K. ułaskaw mnie, wczoraj zgrzeszyłem.