Facebook Google+ Twitter

PiS żąda zwrotu wraku. Ruch Palikota chce zwrotu Lwowa i Wilna

W Sejmie zawrzało po tym jak klub PiS-u wniósł projekt uchwały w sprawie wraku samolotu. Sejm miałby zobowiązać Rosję do oddania Polsce wraku samolotu TU-154M. Większość klubów parlamentarnych sceptycznie przyjęło sugestię PiS.

Sonda

Czy wrak Tu-154 powinien wrócić do Polski?

 / Fot. PAP/Grzegorz Jakubowski"Ruch Palikota" podejmuje różne inicjatywy, aby zaistnieć w mediach i opinii publicznej. Hitem dnia jest informacja o tym, że zażąda od Ukrainy zwrotu nam Lwowa, a od Litwy – Wilna. Potem "rozliczymy się z Niemcami". To oczywiście żart, w odpowiedzi na propozycję PiS w formie projektu uchwały, aby Sejm zobowiązał Rosję do oddania Polsce wraku samolotu TU-154M. Większość klubów parlamentarnych sceptycznie odniosło się do sugestii PiS.

W uzasadnieniu projektu uchwały Klubu PiS, wedle której Wysoka Izba miałaby zobowiązać rząd Rosji do przekazania Polsce wraku Tu-154M, szef Klubu PiS, Mariusz Błaszczak powiedział jego koledzy zwracają się do marszałek Sejmu z wnioskiem, żeby jeszcze podczas tego posiedzenia Sejmu (posiedzenie kończy się 13 kwietnia) taka uchwała została przyjęta. Zastrzegł, że PiS chce zobaczyć, "czym kieruje się większość rządząca w Sejmie, czym kieruje się pani marszałek Ewa Kopacz. To jest test" - zaznaczył poseł Błaszczak.

"Kończy się niszczenie dowodów"

Szef zespołu PiS, który bada przyczyny katastrofy smoleńskiej, Antoni Macierewicz mówił dzisiaj z trybuny sejmowej, że rząd Donalda Tuska "nie umiał obronić suwerenności Rzeczpospolitej w tym zakresie" - czytamy w serwisie Wprost.pl. Poseł Macierewicz na forum Sejmu zadał pytanie: "Czy panowie posłowie będą umieli stanąć na straży praworządności Rzeczpospolitej i na straży obrony dowodów tej straszliwej tragedii?" Podkreślił, że to jest pytanie a zarazem apel i prośba do Sejmu.

Zdaniem posła Macierewicza polski rząd "ani razu nie wystąpił w odpowiedniej formie do rządu rosyjskiego", z żądaniem zwrotu wraku. Zwrócił uwagę, iż "Polska nie jest bezradna, Sejm RP nie jest bezradny, tylko musi chcieć" – wprost.pl. W jego ocenie Sejm musi się zająć tą sprawą, skoro rząd w tej sprawie "abdykował".

Natomiast szef klubu PiS przypomniał informację, którą podały media tuż po drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej, że wrak samolotu "mógł zostać umyty". Mariusz Błaszczak zauważył, że "kończy się niszczeniem dowodów w tej sprawie". I rozwijał swoją opinię: "Widzieliście państwo wybijane szyby w tym wraku, widzieliście państwo, ten wrak był cięty, teraz z kolei jest czyszczony tak być może, aby ostatnie resztki śladów zniszczyć. To wszystko dzieje się przy absolutnej bezradności, bezwolności i akceptacji de facto tego stanu rzeczy przez rząd pana Donalda Tuska".

Zdaniem posła PO, Pawła Olszewskiego inicjatywa PiS jest "absolutnie kuriozalna". Uzasadnił, że rosyjscy prokuratorzy zapowiedzieli niedawno, że będą trwały przygotowania organizacyjne i logistyczne, "aby sprowadzić wrak do Polski". Podkreślił, iż rząd wykazuje "wielkie zaangażowanie", aby sprowadzić wrak do Polski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (59):

Sortuj komentarze:

1grajek
 • 1grajek
 • 14.04.2012 17:54

Posłowie PIS-u złożyli projekt nie po to żeby uchwalić go lecz tylko żeby zasiać ferment i zamieszanie i jaszcze troszkę złej krwi w narodzie . Oglądałem transmisję i widziałem ile satysfakcji przynosi panu J.Kaczyńskiemu jak atmosfera gęstniała posłowie zaczęli sobie skakać do oczu ,a pan J.Kaczyński jak ryba w wodzie temu panu naprawdę nie zależy na Polsce , na Polakach ,na dobrym nastroju w narodzie tak potrzebnym w tych ciężkich czasach , jemu zależy na zemszczeniu się za śmierć brata i będzie szedł po trupach do spełnienia zemsty ten człowiek po drodze skrzywdzi wielu ludzi niezależnie czy są winni czy też nie i jak się nie powstrzyma to on nie odpuści więc panowie z PO należy odpowiadać słowem za słowo obelgą za obelgę i nie odpuszczać niech się to skończy Polacy są rozsądni i potrafią zrozumieć zachowanie konieczne żeby pana J.Kaczyńskiego zmusić do mówienia prawdy członkowie PIS-u nie są dziećmi specjalnej troski i im można odpowiedzieć na obelgi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tym
 • Tym
 • 14.04.2012 13:45

Nie rozumiem tego ciaglego cytowania idiotyzmów Palikota. To poniżające, że polityka zajmuje się takim durniem. Chorym psychicznie. Czy w POlsce jest tylu nienormalnych ludzi, że cieszy ich takie szczekanie?
Zamiast go uciszyć, to go sie reklamuje. I to wzystkie strony internetowe! Odpuśćcie sobie wreszcie psychola i zajmijcie sie powaznymi sprawami. Polską.

Komentarz został ukrytyrozwiń
rozum
 • rozum
 • 14.04.2012 00:51

a polacy, wspólnie razem na ulice wyjdą kiedy naprawde juz nie bedzie na chleb... albo gdy nie bedzie go w sklepie... tak mamy, jednoczymy się tylko w najwiekrzym kryzysie... raczej wojnie..... a tak na co dzien to jeden drugiemu widły w plecy

Komentarz został ukrytyrozwiń
rozum
 • rozum
 • 14.04.2012 00:47

Panie "tylko leszek".... palikot paląc trawke przed sejmem ... nawet się nie zaciągał :) "marichuana jest z konopi ? chyba nie" a to słowa jarosława kaczynskiego. więc pojęcie na ten temat ogromne, nic tylko propaganda....

Komentarz został ukrytyrozwiń
narzeczona kocura
 • narzeczona kocura
 • 13.04.2012 20:49

Panie Pośle trzeba napisać list albo prośbę /jak Pan chce?/ do Pana Boga. On napewno pomoże.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ciotokot
 • ciotokot
 • 13.04.2012 18:41

Palikot żąda zwrotu sztucznego penisa,którego zakosili mu koledzy partyjni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

amator20 Dzisiaj 01:01 << z jednym się zgodzę w Twojej wypowiedzi że powinno wyjaśnić się wszystkie zbrodnie przeciwko naszemu Narodowi Tylko pytanie czy obecny rząd jest w stanie cokolwiek zrobić. hmm Z drugiej strony Tusk i jego Ekipa starają się Bardzo o czym świadczy fakt oddania Śledztwa Zbrodniarzom czy się to komuś podoba czy nie fakt jest jeden To nie naziści mordowali Polaków Lecz Niemcy , Rosjanie dokonali ludobójstwa na Polskich Oficerach w Katyniu a nie Sowieci . co do dalszej treści Twojego postu powstrzymam się od odpowiedzi bo będę nie miły a nie o to w tym wszystkim chodzi. a co do Pana Janusza Palikota to ten człowiek powinien pierwszy iść na odwyk to tyle. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
 • tomek
 • 13.04.2012 14:00

Trzeba kupić Antonio Bondowi pare modeli samolotów do sklejania,przez jakis czas będzie miał zajęcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 13.04.2012 12:51

a prawnie to czyja własnościa jest wrak ?? rosji czy nasz? co mówi o tym prawo mięzynarodowe gdy samolot spadnie na obce terytorium?czy automatycznie nie staje sie własnościa tego państwa?czy osobne sa umowy między państwami?bo tak o sprowadzeniu to sobie można gdybać...

Komentarz został ukrytyrozwiń
kutas
 • kutas
 • 13.04.2012 12:20

by sprawic macierewiczowiradosc jako dobrzy katolicy sprowadzmy do kraju przynajmniej jedno skrzydlo albo kawal kadluba by mogl przeprowadzac swoje badania doswiadczenia wysnuwac nowe teorie przeprowadzac badania krwi dna .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.