Facebook Google+ Twitter

PiS zamieszany w wyprowadzenie 100 mln zł z Centralnego Ośrodka Sportu?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-14 08:29

Jeden z dwóch dyrektorów Centralnego Ośrodka Sportu, zatrzymanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, miał zeznać, że był nakłaniany do wyprowadzenia z COS-u stu milionów złotych na tajny fundusz wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Pisze o tym tygodnik "Newsweek" na swej stronie internetowej. Poseł PiS Joachim Brudziński powiedział "Dziennikowi", że twierdzenia te to brednie.


Były dyrektor COS Tadeusz M., podejrzany o korupcję, miał, według strony "Newsweeka", zeznać w śledztwie, że za wyprowadzaniem pieniędzy z Ośrodka stało kilka osób związanych z PiS-em. Byli to: były minister sportu Tomasz Lipiec, były doradca prezydenta Artur P., oskarżony o handel kokainą, warszawski działacz samorządowy Marek R., oraz współpracownik Lipca, Arkadiusz Ż. Osoby te miały powiedzieć Tadeuszowi M., że o procederze wiedzą czołowi politycy PiS, w tym eurodeputowany Adam Bielan. Podejrzany nie chciał jednak powiedzieć dziennikarzom, jakie były mechanizmy wyprowadzania pieniędzy na tajny fundusz PiS.

Adam Bielan odrzucił podejrzenia w rozmowie z dziennikarzami "Newsweeka". Przyznał jednak, że zna Arkadiusza Ż. i Marka R., choć tego ostatniego bardzo słabo. Bielan dodał, że informował ministra Lipca o podejrzanych działaniach Tadeusza M., o których wiedział od dyrektora COS w Zakopanem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.