Facebook Google+ Twitter

PiS zapowiada walkę z "represyjnym systemem podatkowym"

Początek jesieni kojarzy się nam od kilkunastu lat z Krynicą i odbywającym się tam Forum Ekonomicznym. To właśnie tam, 9 września prezes PiS Jarosław Kaczyński zaprezentował projekty zmian w podatkach.

 / Fot. Fot. PAP"Nowa jakość - podatki które dają szanse" - tak brzmi nowe hasło Prawa i Sprawiedliwości, które patronuje projektom wprowadzenia zmian w polskim systemie podatkowym.

Jak podaje TVN24 Kaczyński stwierdził, że w Polsce przepisów podatkowych, tak jak ich interpretacji jest za dużo. Dodaje także, że: "Mamy w sferze podatków, szczególnie PIT, CIT i VAT gigantyczne zamieszanie." Dlatego nazywa obecną politykę podatkową państwa "represyjną, arbitralną i antyrozwojową".

Szef PiS przypomniał także o obietnicy bez pokrycia, którą 3 lata temu złożył Donald Tusk. Chodziło o wejście Polski do strefy euro. Kaczyński stwierdził również, że w porównaniu do PO jego partia przedstawia gotowy projekt, który ma pokrycie w realnie istniejących ustawach.

Nowy program podatkowy
Zaprezentowany w Krynicy przez PiS projekt zmiany podatków zawiera między innymi propozycję wprowadzenia podatku bankowego i podwójny odpis wydatków na wytworzenie i nabycie nowych technologii.

Według partii Kaczyńskiego Polska powinna zacząć wytwarzać już technologię o dużym stopniu zaawansowania, stąd podwójny odpis wydatków na jej wytworzenie i nabycie. To rozwiązanie jest skierowane głównie do firm sektora chemicznego, farmaceutycznego czy obronnego.

Co na to opozycja?
Minister finansów, Jacek Rostowski skomentował projekt zmian w podatkach PiS. Stwierdził, że prezes Kaczyński chyba nie rozumie funkcjonowania polskiego prawa podatkowego, ani tym bardziej całego systemu. Wielość możliwości interpretacji przepisów podatkowych Rostowski skomentował następująco: "Interpretacje nie zmieniają prawa, nie stosują się ogólnie. Przepisy pozwalają jedynie na to, by podatnik poprosił urząd skarbowy o interpretację dla jego przypadku."

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

zx
 • zx
 • 27.09.2011 23:05

_ WYNIKI WYBORÓW PIS-44% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,POligłup-0,2% ...- Postradali rozum?-Kuzik,bartek,...-wtyka,zdrajcy,kłamcy,hipokryci,cynicy,...?-plotkują studenci-TO KONIEC ich KARIERY-nie głosujmy na nich.Nawet KOLESIE potępiają działania premiera i rządu-NIE MAMY ZAUFANIA,BOIMY SIĘ Z DNIA NA DZIEŃ,ŻYJE NAM SIĘ CORAZ GORZEJ ZA TEGO RZĄDU,...dlatego wyborcy dadzą temu rządowi CZERWONĄ KARTKĘ.-Studenci-czy postradali rozum?- dziękujemy już premierowi,że prawie NIC nie zrobił przez 4 lata , ale ZDĄŻYŁ ZADŁUŻYĆ POLSKĘ o dodatkowe 400 MILIARDÓW ZŁ pomimo,że PREMIER MIAŁ WIĘKSZOŚĆ W SEJMIE I SWOJEGO PREZYDENTA.W wyborach zdecydujmy,aby ten (nie)rząd(PO,PSL) raz na zawsze ZNIKŁ oraz nie dzielił i ciągle obrażał 3/4 społeczeństwa. DWA OBLICZA PObolszewi?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła ,
prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- nie ciekawi to media?- klęska,katastrofa,hipokryzja,dyktatura, ...,totalitaryzm(prof.Staniszkis)- mówią - PREMIER w kampani ZADŁUŻA NA POTĘGĘ POLSKĘ WYDATKAMI gorzej niż GRECJĘ ,a jeszcze NARAŻA SPOŁECZEŃSTWO NA NOWE KOSZTY;autobusów,paliwa, utrzymanie KOLESI,KOLEŻANEK,OCHRONY,DZIENNIKARZY,ŚNIADANIA,OBIADKI,KOLACJE,HOTELE,PIJAR w MEDIACH, FILMIKI ,bilbordy, Łapanki ludzi,przeszkadza w pracy URZĘDOM,ludziom,dzieciom w szkołach,policji, ... - zamiast TE PIENIĄDZE PRZEZNACZYĆ chociażby na: przedszkola,biedne rodziny i dzieci,ludzi niepełnosprawnych,domy opieki ciężko chorych, niepełnosprawnych,pierwszą pracę dla studentów spłatę długów,które sam rząd zrobił, ... - a NIE BEZSENSOWNE marnotrawienie czasu wielu "WCIĄGANYCH" w to ludzi i przypisywanie (nie)rządowi bardzo często ZASŁUG ludzi z samorzadów. Czy premier STRAJKUJE jeżdząc po kraju?Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom,aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta?-niezgodne z konstytucją?). Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? DZIWI TOTALNA NAGONKA pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 9 ml. wyborców PIS,a WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO,PSL). Nie głosujmy na nich. TYLKO J.KACZYŃSKI i PIS mogą URATOWAĆ POLAKÓW przed TRAGEDIĄ jaką gotuje nam Tusk i jego rząd.ANIOŁKI-SUPER KANDYDATKI!!! PIS!!!,a MEDIA? jak za stanu wojennego?-reżim jak za póżnego jaruzelskiego.TOTALNA KOMPROMITACJA MEDIÓW,HIPOKRYZJA,CYNIZM,CHAMSTWO,... mediów?(tvn24,info,polsat,superstacja-godz.13,40-robią to zbyt często) przerwanie KONFERENCJI PRASOWYCH J. KACZYŃSKIEGO i pokazywanie premiera Tuska...-czy paranoja mediów?-plotkują studenci-ANARCHIA,totalitaryzm,...?czy premier wraz z mediami będzie gonił za J.KACZYŃSKIM i PRZERYWAŁ KONFERENCJE PRASOWE i pytania do J KACZYŃSKIEGO i ludzi PIS-u?????? -także często są PRZERYWANE KONFERECJE PROGRAMOWE J.KACZYŃSIEGO i PIS. KIEROWCO nie głosuj na obecny (nie)rząd - WSZYSTKO ROBIĄ ,aby ludzie mieli jak najmniej pieniędzy-bo będą karani WIELOMA NOWYMI PUNKTAMI-co będzie prowadziło do zabierania PRAW JAZDY,a więc STRACĄ DUŻE PIENIĄDZE NA ZDANIE NOWEGO EGZAMINU. .PJN może zmądrzeje jak znajdzie sę poza sejmem jak JUREK.Doskonała KONFERECJA PROGRAMOWA PIS :Hofmana i eroposła OBNAŻAJĄCA KŁAMSTWA:Tuska,Sikorskiego,erodeputowanych PO,... .czytamy w "DGP", pieniądze z miejskich spółek miały trafiać do byłego prezydenta miasta P.Kruczkowskiego oraz zasilać konta komitetów wyborczych posłanki Mrzygłockiej, senatora Romana Ludwiczuka oraz byłego szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paulina 133
 • Paulina 133
 • 13.09.2011 16:43

WTF .?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wyważona
 • Wyważona
 • 11.09.2011 12:00

I to byłaby chyba najlepsza reforma! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
 • gorol
 • 11.09.2011 08:48

jo bych wprowadzil podatki za glupi komentarze

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wyważona
 • Wyważona
 • 10.09.2011 19:04

Zamiast bawić się w co lepsze cyniczno- ironiczne krytyki Kaczyńskiego zapraszam wszystkich wyśmienitych cyników do równie dokazującej rozprawy z obecnym rządem. Bądź z samym sobą. Polacy od polityków wymagają uczciwości, a sami na każdym kroku oszukują państwo jak się da.. hipokryzja zewsząd bije moi drodzy.. A kto jest bez winy niech pierwszy kamieniem rzuci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wojsik
 • wojsik
 • 10.09.2011 14:52

Prezes Kaczyński to wielki PATRYIOTA ! Gdyby jeżdził pociągami mógłby śmiało to udowodnić.Jadąc pociągiem mógłby wsadzić PRZYRODZENIE między bufory i śpiewać [tak jak umie] "JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA...]
Dyrygować może Hofman np na zmianę z Kempą i Szydło. [do tego nadają się idalnie]
A MOŻE T Y L K O DO TEGO ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja już wszystko poparłam i nie będę sie powtarzać :)
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Witold Kossakowski - tu się zgadzam. Problem w tym, że Kaczyński na pewno ich nie wprowadzi, tylko raczej jeszcze bardziej wszystko pokomplikuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
opserwator
 • opserwator
 • 10.09.2011 00:51

Jedyna nadzieja w Januszu Palikocie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W przypadku polskiego prawodawstwa potrzebne są rewolucyjne zmiany! W przeciwny wypadku zatoniemy w powodzi przepisów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.