Facebook Google+ Twitter

PiS zaprasza ekonomistów na debatę o polskiej gospodarce

24 września ma odbyć się debata na temat polskiej gospodarki, zorganizowana przez PiS. Jarosław Kaczyński zaprosił na nią najważniejszych polskich ekonomistów.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wygłosił oświadczenie w sprawie debaty o finansach państwa. / Fot. PAP/Tomasz GzellW zeszłą niedzielę Jarosław Kaczyński przedstawił postulaty zmian dotyczących różnych dziedzin naszego życia. Jego propozycje nie zostały jednak przyjęte z entuzjazmem; politycy partii rządzącej zarzucili ich autorom niekompetencje. Na specjalnej konferencji prasowej minister finansów Jacek Rostowski stwierdził, że gdyby pomysły PiS wprowadzono w życie, to Polska znalazła by się u progu katastrofy finansowej.

Według Rostowskiego główną słabością propozycji PiS, jest to, że nie uwzględniają one kryzysu ekonomicznego: "Byłoby dobrze, gdyby prezes PiS nie bawił się nawet kalkulatorem"- żartował minister finansów.

Na reakcję największej partii opozycyjnej długo nie trzeba było długo czekać; najpierw Beata Szydło, odpowiedzialna w PiS za ekonomię, wskazała potencjalne źródła pozyskiwania pieniędzy (min. podatki od banków i hipermarketów). Jednak prawdziwą bombę odpalił sam prezes; Jarosław Kaczyński zaprosił wczoraj czołowych ekonomistów polskich na ogólnonarodową debatę na temat gospodarki. Zaproszenia dostali ekonomiści znani z niechęci do PiS m.in.: Leszek Balcerowicz czy Ryszard Petru.

Czemu ten pomysł ma służyć?

Jarosław Kaczyński uważa, że krytyka jego postulatów przez polityków PO to czysta propaganda i socjotechnika. O tym, ze nie boi się rzetelnej krytyki swoich pomysłów ma świadczyć pomysł zorganizowania tej debaty; w końcu będą je oceniać nieprzychylni mu ekonomiści.

Ta inicjatywa PiS to wielkie zaskoczenie i kłopot dla PO oraz wspierającej ją salonu. Godzi on bowiem w wizerunek PiS, jako partii niekompetentnej i zamkniętej przed dyskusją. Nawet w "Szkle Kontaktowym", kultowej audycji dla zwolenników partii rządzącej, przyjęto ten pomysł bardzo ciepło. Wczoraj współprowadzący program Marek Przybylik powiedział, że chętnie posłucha takiej dyskusji.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (39):

Sortuj komentarze:

no i nadszedl dzień debaty.. Są i takie reakcje zaproszonych: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12536267,Petru_do_prezesa_PiS__Wasze_pomysly_nie_sa_rozwiazaniem.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Jurek Malicki - no i tu mogę się w jakimś stopniu zgodzić.
Po prostu dla mnie jedno nie wyklucza drugiego: to że mam wiele zastrzeżeń do PiS-u i ani grosza zaufania nie znaczy automatycznie, że jestem fanką PO. Absolutnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Malicki
 • Jurek Malicki
 • 09.09.2012 22:32

Ja uważam że ci obecni durnie, którzy rozkładają kraj gospodarczo i moralnie powinni jak najszybciej opuścić ministerstwa i podać się do dymisji, zanim naród wyjdzie na ulicę, bo może dojść do tragedii. Ci durnie nie zasługują by rządzić . Ci durnie staną niedługo przed Trybunałami Stanu, za całokształt pracy a właściwie za rujnowanie gospodarki i agenturalną działalność ! Ci durnie są skończeni i oni doskonale zdają sobie z tego sprawę co ich czeka ... ale ratunku dla tych durni już nie ma - zostaną osądzeni i ukarani zasłużyli sobie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jurek Malicki Wczoraj 22:15
"@ Aneta Frydrysiak - a Ty już wiesz z góry jak ta dyskusja będzie wyglądała? Ty już wiesz kto pierwszy ,a kto ostatni będzie mówił? A skąd to wiesz ? Masz kontakty a może wtyczki?

Gazeta Wyborcza - też zaraz 5 minut po katastrofie smoleńskiej , wiedziała że to wina pilotów ? Skąd wiedziała? Ty czasem nie współpracujesz z Wyborczą??? "

Nigdzie, szanowny panie, o takich szczegółach nie pisałam. Jak będzie wyglądała, kto zaproszenie przyjmie itp, zobaczymy niebawem.
Na razie to wygląda na to, że PiS usiłuje pokazać swoją "lepszą twarz" - partii, która zajmuje się czymś więcej niż Smoleńsk i przełamać stereotypy na swój temat. Mnie to akurat przypomina żywo z niedawnej przeszłości "zmianę" postawy i zachowania prezesa K. w czasie wyborów prezydenckich [co - jak złośliwi twierdzili - okazało się być wynikiem leków ;)].
Zanim Pan zacznie kombinować w sprawie tego, z kim / czym współpracuję, polecam serdecznie współpracę z własnym rozumem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
adam
 • adam
 • 08.09.2012 23:54

zadłużenie za Kaczyńskiego - wzrost o 20 mld
zadłużenie za Rostowskiego wzrost o 350 mld
zadłużenie za Rostowskiego bez machinacji księgowych ok 450 mld
zadłużenie za Rostowskiego w pierwszym roku rządów PO przed wybuchem kryzysu finansowego 120 mld. + 3 miesiące kryzysu
Tempo długu spadło po zgarnięciu części pieniędzy z OFE ale nadal w granicy 80 mld rocznie.
Dług publiczny wyniósł 53% ale bez przesunięć ministra Rostowskiego wynosi 70%! Tyle co na Węgrzech.
I uwaga! W ciągu ostatnich pięciu lat Polska gospodarka rozwinęła się na poziomie 11% Mniej niż za Pis w 23 miesiące. Zadłużenie wzrosło o od 70 do 90% (zależy kto liczy,) I ja mam uwierzyć ROSTOWSKIEMU, że dług publiczny nadal wynosi 53%!?

Komentarz został ukrytyrozwiń
KonDonek
 • KonDonek
 • 08.09.2012 23:19

No to Ciołka Wicka Rostowskiego jednak nie zaproszono.... Na poważne debaty pseudo ekonomistów się nie zaprasza . Poważna debata nie jest dla pseudo fachowców!

Matołka nie wpuszczą?? hihihi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zawstydzony
 • zawstydzony
 • 08.09.2012 23:12

@Tom z Chicago - słuchaj głupku - Pana Kożmińskiego możesz cmoknąć w hydrant pajacyku.

Wal się ćwoku - z ciebie Amerykanin jak z h....a młotek. i spadaj ciołku platformiany!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tom z Chicago
 • Tom z Chicago
 • 08.09.2012 22:52

Dziwny masz Nick-roman koźmiński .
W polskiej gramatyce jest tak, że zarówno imię i nazwisko piszemy z dużej litery.
Piszesz się z malej litery i mało wartościowe są twoje komentarze.Nigdy nie piszesz merytorycznie .Ciągle piszesz tendencyjnie.Czy ty jesteś tym z malej litery i małego rozumu?Twierdzę ,że jesteś z odmóżdżonym rozumem i to mocno zmanipulowanym.Zaniżasz poziom a tym z PiS przynosisz zły wizerunek.Na podstawie takich jak ty,roman koźmiński, wszyscy sobie wyrabiają złą opinię o katolikach i zwolennikach Prawa i Sprawiedliwości.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Jacek
 • Jacek
 • 08.09.2012 22:48

A nie 1000 miliardów ? No proszę nie kłam !

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Jacek
 • Jacek
 • 08.09.2012 22:45

@ Panie Koźmiński , 60 miliardów długu zostawił rząd Kaczyńskiego . Roztrwonił to , co zostało po SLD . Czyli po rządach Belki . Pamiętaj też człowieku ....żaden ekonomista nie wypowie takich słów . To wytwór twojej wyobraźni. W przeciwieństwie do ciebie to kulturalni ludzi i wiedzą co można powiedzieć . Ale ty tego nie zrozumiesz , brak ogłady .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.