Facebook Google+ Twitter

PiS zaprosił Tuska na najbliższe posiedzenie klubu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-30 20:11

To reakcja na oświadczenie szefa rządu, który zadeklarował gotowość wystąpienia w niedzielę na kongresie PiS. Premier chciał przedstawić informację na tematy gospodarcze.

Donald Tusk powiedział w przerwie konsultacji z ministrami w sprawie redukcji wydatków w resortach, że ma wrażenie, że opozycja nie zawsze rozumie intencje rządu. Podkreślił, że ten rok wymaga bezwzględnie wspólnego działania . "Jestem w związku z tym gotowy pojechać, liczę na gościnność i na zaproszenie" - powiedział szef rządu. Dodał, że jest gotowy do wystąpienia i wspólnej rozmowy na temat przeciwdziałania kryzysowi. Tusk podkreślił, że takie spotkanie mogłoby wyznaczyć nowy standard.

Na propozycję premiera rzecznik PiS Adam Bielan odpowiedział, że jego partia ma ustalony harmonogram kongresu i nie da się go zmienić. Ofertę Tuska uznał za zaskakującą, ale - jak dodał - PiS cieszy się, że premier z taką propozycją wyszedł. "Jesteśmy otwarci na rozmowy, w sprawie kryzysu musi być porozumienie rządu i opozycji" - zaznaczył Bielan.

Podczas krakowskiego kongresu programowego PiS ma zostać zaprezentowany nowy program partii dotyczący przede wszystkim spraw gospodarczych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.