Facebook Google+ Twitter

PiS zgłosił kandydatów do komisji ws. śmierci Olewnika

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-18 12:10

Zgodnie z zapowiedzią klub PiS zgłosił Antoniego Macierewicza i Zbigniewa Wassermanna do komisji śledczej w sprawie Krzysztofa Olewnika.

Kandydaturze Macierewicza sprzeciwiają się Platforma Obywatelska i Lewica. Przeszkodą formalną, o której mówił dzisiaj marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, ma być brak certyfikatu dostępu do informacji ściśle tajnych. Certyfikat został Macierewiczowi cofnięty 10 października zeszłego roku w związku z trwającymi postępowaniami prokuratorskimi.

Poseł PiS Zbigniew Wassermann przyznał, że gdyby rzeczywiście Antoni Macierewicz nie miał prawa wglądu w tajne dokumenty, byłby to problem, ale jego zdaniem tak nie jest. Poseł PO Paweł Graś wyraził zdziwienie, że PiS zgłosił kandydaturę Antoniego Macierewicza w sytuacji, gdy są formalne przeszkody. Zdaniem posła w tak dużym klubie nie powinno być trudności ze znalezieniem innych kandydatów.

Kluby mają dzisiaj do południa czas na przedstawienie nazwisk swoich reprezentantów do 7-osobowej komisji. Do jutra mogą zgłosić zastrzeżenia dotyczące ewentualnej bezstronności przyszłych śledczych. Potem rozpatrzy je prezydium Sejmu i będzie czas na zgłoszenie innych kandydatów.

Skład komisji jest głosowany w całości. Kandydatami Platformy Obywatelskiej są Marek Biernacki - rekomendowany na szefa komisji, Grzegorz Karpiński i Paweł Olszewski. PSL ma reprezentować Edward Wojtas a klub Lewicy - Leszek Aleksandrzak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.