Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14661 miejsce

PiS złoży pozew za artykuł w "Newsweeku" o finansach partii!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-08-20 13:15

Mariusz Błaszczak zapowiedział na antenie radiowej Trójki, że PiS pozwie "Newsweek" za artykuł "Srebrny układ", w którym przeczytać można, że pieniądze, które pochodzą od podatników PiS, tworzą "finansową sieć".

 / Fot. okładka NewsweekaW radiowej trójce Mariusz Błaszczak (PiS) stwierdził, że artykuł "Srebrny układ" zawiera dużo plotek i informacji, które nie miały miejsca. Zdaniem posła, PiS nie zezwoli na publikowanie materiału pełnego kłamstw - czytamy na rp.pl.

Błaszczak stwierdził, że artykuł ten jest agresywny wobec Prawa i Sprawiedliwości oraz samego Kaczyńskiego. Powstał, by zasłonić wpadkę syna premiera, który pracował w firmie, naciągającej obywateli na duże finanse - dodał Mariusz Błaszczak.

Poseł stwierdził, że obraźliwym jest fragment tekstu w Newsweeku traktujący o tym, że Kaczyński "stworzył pod patronatem nieżyjącego brata polityczno-biznesowy konglomerat, dzięki któremu żyje jak najwyższy dostojnik" oraz że
Instytut imienia Lecha Kaczyńskiego to "obudowa, która kryje polityczno-biznesowy, mechanizm zasilany państwowymi pieniędzmi".

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Tak jest niestety
  • Tak jest niestety
  • 21.08.2012 08:46

Tylko zmiana michnikowszczyzny i budowa państwa demokratycznego ,które będzie ścigać złodziei ,może uratować państwo polskie. Na razie jest tragedia!

Platforma kompromituje nas również na arenie międzynarodowej! Niemcy zaczynają się denerwować ,na wyczyny Tusków!

Komentarz został ukrytyrozwiń
antyjudasz
  • antyjudasz
  • 21.08.2012 03:41

Mam dyslekcję i słowo tłumacz myli mi się z tłumokiem. Pan Błaszczak to to pierwsze czy drugie? Moralność wg. Kalego to pisdzieska specjalność.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 No Nie
  • No Nie
  • 20.08.2012 22:32

A PiS to działa z przyczajki i woła a oni biją Murzynów ! Jednak na to bizantyjskie życie potrzeba kasy . 150 tysięcy na ochronę miesięcznie ? Masakra !

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaz
  • kaz
  • 20.08.2012 21:20

Tusk już jest ugotowany, być może niedługo opozycja zmontuje Komisję śledczą ds. afery Amber Gold!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 ad Rem
  • ad Rem
  • 20.08.2012 21:00

Działalność spółek PiS " Srebrna "i Srebrna Media jest godna przeczytania . Dużo się można dowiedzieć np , że lokal od spółki wynajmuje właściciel Niezależna pl i Gazeta Polska. Ile zarabiają ochroniarze , fotograf . Kupiono posesję obok willi Kaczyńskiego bo nie chciał nowych sąsiadów itd , itd .
Polecam . Pan Błaszczak może tylko straszyć . Dziennikarz ma dowody .

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 20.08.2012 17:27

Jak chcę się przykryć "Megaprzekręt " z Tuskami w tle ,czyli Amber Gold ,to się bzdury pisze by opluć choć trochę ,opozycję! Lis dostał zlecenie więc pisze bzdury, by choć trochę odwrócić uwagę od Afery z Amber Gold! Czy Tusk przetrwa ,to jest pytanie. Już Niemcy dają sygnał w prasie by zmienić skompromitowanego Tuska na Gowina! Tylko czy to coś zmieni na lepsze? - śmiem twierdzić że nie! Tylko buldożer ,czyli zmiana tego układu może zmienić sytuację w Polsce!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A która partia w Polsce ma "czyste rączki"? Z dużą dozą prawdopodobieństwa przypuszczam, że gazeta nie blefowała. Czas pokaże. oni wszyscy "od jednej macochy". Tak dbają o tworzenie przepisów prawa, żeby ukręcić jak najwięcej kasy. A "AMBER GOLD" to "czubek lodowej góry".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 20.08.2012 17:10

Oj , jestem zawiedziona . Powinna powstać komisja śledcza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jakub
  • Jakub
  • 20.08.2012 15:21

Panie Błaszczak , obywatele naciągają się sami bo są zachłanni. A wy macie dwie spółki , prywatny bank SKOK i wszystko gra ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 ad Rem
  • ad Rem
  • 20.08.2012 14:50

Szkoda ,ze nie ma artu [czy przedruku ] odnośnie tego co napisał Newsweek . Można by wywnioskować czy pozew jest zasadny i jak faktycznie jest z fundacją Nowa Polska , przekształconą w Instytut im L Kaczyńskiego. Tam działają spółki , które odnajmują pomieszczenia a kasa idzie na konta PiS. .
Powstały Instytut w ogóle nie prowadzi działalności statutowej.
PiS jest znany z pieniactwa i kierowania spraw do sądu , to trochę małe wytłumaczenie p Błaszczaka.