Facebook Google+ Twitter

PiS złoży wniosek o odwołanie Arłukowicza

Nie milkną komentarze dotyczące ustawy refundacyjnej. "Festiwalem bałaganu, chaosu i zaniechań ze strony rządu" - nazwał jej wprowadzenie Bolesław Piecha. Prawo i Sprawiedliwość złoży wniosek o dymisję dla ministra zdrowia.

 / Fot. PAPMimo iż była to ustawa przygotowywana przez obecną Marszałek Sejmu - Ewę Kopacz, posłowie PiS nie mają wątpliwości, że Bartosz Arłukowicz jest współodpowiedzialnym za chaos panujący od kilku dni.

"Przyjmując nominację od premiera miał absolutną świadomość jakie stanowisko obejmuje" - mówił w TVN24 Bolesław Piecha. "Wiedział jak wyglądają przygotowania do wdrożenia sztandarowej ustawy z pakietu ustaw zdrowotnych tzw. ustawy refundacyjnej". Wg Piech, Arłukowicz nie zdecydował się na przejrzenie ustawy i sprawdzenie czy jest ona gotowa do wdrożenia, co
w efekcie doprowadziło do tego, że pacjenci szukają apteki, która wyda im lek.

Wg PiS Arłukowicz stracił wiarygodność. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Adam Hofman, poinformował, że szef klubu, Mariusz Błaszczak, zaapelował do premiera Donalda Tuska, by ten odwołał ze stanowiska obecną rzecznik praw pacjenta - Krystynę Kozłowską. "Radziła pacjentom, by szukali przyjaznego aptekarza. W każdym cywilizowanym kraju rzecznik praw pacjenta, który mówi pacjentom, by chodzili od apteki do apteki i szukali sobie ludzkiego aptekarza, straciłby pracę w oka mgnieniu" - tłumaczy Adam Hofman.

Czytaj także: Jak powinna być wypisana recepta?

Minister Arłukowicz jest już po rozmowie z premierem Donaldem Tuskiem i szefem Narodowego Funduszu Zdrowia Jackiem Paszkiewiczem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Rządy Tuska cechuje niesamowity rozgardiasz i bałagan czego by się nie dotknęli to porażka. Ja się nie dziwię lumpenliberalizm tak ma.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 03.01.2012 21:00

Odwołać rząd PLatformy ;przecież te ciule niczego nie potrafią . Jak tu żyć do cholery!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
 • gorol
 • 03.01.2012 16:53

innej tasmy magnetofonowej nie maja?nic tylko wniosek o odwolanie i w kolko.PIS to grupa nieudacznikow ktora nie zaszkodzi ale tez nie pomoze.do folkloru polityki naleza ale trzeba na nich patrzec z przymruzeniem oka

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlinska
 • elaszychlinska
 • 03.01.2012 16:36

A oni nic więcej nie potrafią . Przecież to żadna nowość. Do dyskusji zapiszą się wszyscy pisowcy i będą mieli dwu minutowy występ telewizyjny . Zazwyczaj mówią to samo ale jak coś zmienić to już ich przerasta .Jak każda duża reforma wymaga korekty po 2-3 tygodniach , to normalne ale pisowcy wolą igrzyska bo to ich droga do władzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gaga
 • gaga
 • 03.01.2012 15:24

Sześc razy pod rząd przegrać wybory .To nic nie nauczyło PiSowców .Ich prezes Jarosław Kaczyński wciąż trwa .Zróbcie PiSowcy ten heroiczny wysiłek i wywalcie na zbity dziób Jasia .Który pierwszy podda ten wniosek .
Panie Piecha !!!!! Zrób ten heroiczny ruch i wykaż się męskością -jak masz oczywiście jaja .Jesteś wielka rozwaloną pi*z*ą!

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
 • tomek
 • 03.01.2012 15:19

Mówiło się też o wniosku o odwołanie Świętego Mikołaja,bo pisiory dostały ciulowe prezenty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lolek k
 • lolek k
 • 03.01.2012 15:00

Człowiek bez przygotowania na stanowisko min. Zdrowia jak wielu innych powinien odejsc , to nie dziki zachód powiedział , a pani rzecznik wytycza drogi do przyjaznych aptek , trudno to zrozumieć . Ludzie bez honoru to nie prywatny folwark , natychmiast powinni być wyrzuceni jak z normalnej pracy gdy nie spełniają swoich wymagań .

Komentarz został ukrytyrozwiń
erk
 • erk
 • 03.01.2012 14:38

PiS złoży wniosek o odwołanie... a to ci niespodzianka!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.