Facebook Google+ Twitter

PiS zmienia wizerunek: koniec kłótni, walk o krzyż. "Stracą elektorat"

Prawo i Sprawiedliwość chce zmienić wizerunek partii. Koniec z radykalizmem - "rozsądny konserwatyzm" to robocze hasło, wyznaczające kierunek zmian. Jak partia chce to zrobić? Zakończyć kłótnie, nie angażować się w konflikty i takie sprawy jak walka o krzyż. Czy nie straci przy tym twardego elektoratu?

Sonda

Czy zmiana wizerunku może pomóc partii?

 / Fot. PAP/Grzegorz MichałowskiPrawo i Sprawiedliwość wyciąga wnioski po przegranych wyborach. Partia chce zmienić swój wizerunek - będzie konserwatywna, ale nie liberalna. "Rozsądny konserwatyzm" to robocze hasło, wyznaczające kierunek zmian.

Politycy PiS twierdzą, że do porażki wyborczej przyczyniła się "Gazeta Polska Codziennie", dziennik, posługujący się skrajnie radykalnym językiem, dlatego chcą odciąć się od takiego wizerunku. Członkowie partii nie zamierzają także angażować się w konflikty i spory, takie jak awantura o krzyż na Krakowskim Przedmieściu.

Czytaj także: Kaczyński przyznaje: przegraliśmy przez moje słowa o Merkel

Prawo i Sprawiedliwość chciałoby pozyskać nowy elektorat - zależy im przede wszystkim na ludziach młodych, wykształconych. Tych przyciągnąć mają ośrodki zainteresowań, kluby dyskusyjne i naukowe think tanki, które planuje stworzyć ugrupowanie. Poza młodzieżą, PiS chciałby dotrzeć także do małych i średnich przedsiębiorców - dla nich z kolei przygotowuje projekty ustaw, które pomogłyby ułatwić funkcjonowanie firm.

Czy ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego nie straci przy tym twardego elektoratu? Politolog dr Wojciech Jabłoński w "Rzeczpospolitej" stwierdził, że może tak się stać. "Wyborcy są zmęczeni kolejnymi zmianami wizerunku prezesa PiS, a centrum sceny politycznej, do którego chce zmierzać partia, jest już zajęte przez PO" - stwierdził.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (46):

Sortuj komentarze:

Lemingami można nazwać większość populacji na świecie. Jaka inną przyczynę miało by mieć masowe kupowanie za ciężką kasę co i rusz nowych produktów ze zgodą na psucie się ich już na gwarancji i grzeczne wyrzucanie ich jak się ona skończy? Kiedyś ludzie mieli wymagania, a teraz są lemingami i biorą wszystko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie/i/ "f" lub "fajans".
Wiedza na temat lemingów jest nieekskluzywna.
Kwestia tematu "leming" może się wiązać z treścią powyższego doniesienia o "zmianie wizerunku P. i S.".
Elektorat tej Partii zarzuci Prezesowi wywieszenie białej flagi, lub okaże się być stadem lemingów akceptując tę koncepcję...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 23.10.2011 00:36

Panie Arkadiuszu,widzę że wie Pan już co to są lemingi(one myślą według pana).Nie zgadzam się z tą oceną-lemingi słuchają tego,co jest głośne i częste,a następnie to POwtarzają.Jak pierwszy leming w szeregu POdnosi lewą nóżkę,to wszystkie POdnoszą lewą nóżkę.Jak najmądrzejszy leming napisze coś w GW ,to wszystkie lemingi z dużym zaangażowaniem to powtarzają mając marsową i inteligentną minę itd...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Szychlińska E.
  • Szychlińska E.
  • 22.10.2011 16:50

@ Pani Jadwiga Kowalczyk , bardzo dziękuję za informację. Nie będę zwracała uwagi na tego typu wpisy. Uważam ,że każdego godność [ nazwisko ] jest nietykalna bez względu na upodobania polityczne. Pozdrawiam .

Komentarz został ukrytyrozwiń

@fajans
Owszem. Lemingi myślą, że nazywanie innych lemingami spowoduje skuteczne ukrycie własnej bezmyślności i kompleksu leminga właśnie...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
fajans
  • fajans
  • 22.10.2011 14:14

Panie Arkadiuszu to lemingi myślą ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja myślałem, że na scenie politycznej jest Prawdziwa Partia Prawdziwych Polaków - czyli P. i S., a każda inna to farbowany lis...

Komentarz został ukrytyrozwiń
max
  • max
  • 22.10.2011 11:04

@ Obserwator - słuszna uwaga ,a na czele wodzi rej, w tym ujadaniu niejaka J. Kowalczyk , niezmordowana ,przodownica pracy w24.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Obserwator
  • Obserwator
  • 22.10.2011 08:41

Komentarze wszystkich tu agresywnych miłośników jednej i drugiej grupy politycznej nie są warci nawet funta kłaków. Potraficie się tylko kłócić i obrzucać inwektywami zamiast prowadzić merytoryczną dyskusję z zasugerowaniem sensownych wniosków.
A weźcie się wreszcie do sensownej roboty, zamiast ślęczeć przed monitorem i klepać zniewagi!
Najwidoczniej zbyt wysokie pensje i emerytury macie, skoro stać was na komputery i marnowanie czasu.
Potraficie tylko narzekać i nienawidzić. Czy na nic więcej was nie stać?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Ela Szychlińska - "czyt", wystepujący tu pod wieloma innymi ksywami jest specjalistą od kopania po kostkach, szastania nazwiskami i niewybrednych wycieczek osobistych. Jest to prawdopodobnie facet, który z róznych, niezwykle ważkich, regulaminowych wykroczen dostał stały zakaz logowania sie na portalu. Teraz ujada anonimowo, a nieustanne wtręty z nazwiskami są cechą charakterystyczną - swoistym "podpisem", którego nie jest w stanie się wyzbyć. Od Kowalczykowej facet dostaje wysypki już od dawna, teraz do alergenów doszła pani Szychlińska.

Panie "czyt" - prosze żałożyć sobie wenflon i ratować życie setką Hydrocortisonu, bo taki stopień nienawiści grozi śmiercią przez uduszenie.
Doustnie zalecam Calcium Sandos.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.