Facebook Google+ Twitter

PiS znalazł następcę Kluzik-Rostkowskiej. Szefem sztabu będzie Tomasz Poręba

Szefem sztabu wyborczego PiS w nadchodzących wyborach parlamentarnych będzie człowiek niewiązany z Jarosławem Kaczyńskim ani Zbigniewem Ziobrą. To europoseł Tomasz Poręba.

O sprawie informuje "Gazeta Wyborcza". Ta nominacja to wielkie zaskoczenie, bowiem Tomasz Poręba nie należy ani do grupy Zbigniewa Ziobry, ani też do "zakonu PC", ściślej mówiąc - do grupy związanej z Jarosławem Kaczyńskim.

Prezes PiS na wczorajszym spotkaniu chwalił Tomasza Porębę. Mówił, że to młody, ale bardzo zdolny polityk, więc decyzji co do jego wyboru absolutnie nie żałuje. Podobne zdanie ma Joachim Brudziński, który twierdzi, że nowo wybrany szef sztabu wyborczego nada kampanii świeżości.

Przypomnijmy, że w poprzednich wyborach prezydenckich szefem sztabu PiS była Joanna Kluzik-Rostkowska. Miała ona umożliwić otwarcie się na nowego, liberalnego wyborcę. To dzięki niej Jarosław Kaczyński zaczął być postrzegany jako polityk łagodny i pojednawczy.

Tomasz Poręba jest uważany za partyjnego liberała i przedstawiciela "rzeczowego" pokolenia PiS.
Z nieoficjalnych informacji wynika, ze w sztabie PiS mają znaleźć się wiceprezesi: Beata Szydło i Adam Lipiński, Joachim Brudziński i Marek Kuchciński.

Dodajmy, że Joanna Kluzik-Rostkowska zrezygnowała z funkcji szefa sztabu i odeszła z partii po skrytykowaniu jej kampanii przez kolegów z PiS.

Czytaj też: Tomasz Poręba szefem sztabu PiS. "Kampania będzie nowoczesna"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

JM
  • JM
  • 18.06.2011 02:40

Prezes Kaczyński nie ma szczęscia z doborem kadry: Marcinkiewicz,Sikorski,Kaczmarek,Kluzik,Kamiński(Michał) itd.Bezideowi karierowicze.To jest chyba najwiekszy problem szefa PISu;nie potrafi dobrać sobie wiernych współpracowników.Na tym traci cała partia.Czas najwyzszy na lepsza weryfikację..... .Zobaczymy Kim jest ten Poręba.....?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.