Facebook Google+ Twitter

PiS znów zgłosił Kempę i Wassermanna do komisji hazardowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-06 19:18

Klub Prawa i Sprawiedliwości zgłosił ponownie kandydatury Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna do śledczej komisji hazardowej.

Klub Prawa i Sprawiedliwości zgłosił ponownie kandydatury Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna do śledczej komisji hazardowej. PiS odrzuciło możliwość zmiany kandydatów do komisji. Jarosław Kaczyński podkreślił, że jest to sprawa, w której jego partia wyklucza kompromis.

Kandydaturom Kempy i Wassermanna sprzeciwia się Platforma Obywatelska. Zdaniem części jej polityków nie powinni uczestniczyć w pracach komisji bo zostali powołani na świadków zeznających przed tą komisją.

Jak twierdzi PiS posłowie PO uczestniczący w pracach komisji hazardowej tylko po to powołali Kempę i Wassermanna aby wykluczyć ich z prac komisji.

Jarosław Kaczyński powiedział, że komisja śledcza działa na razie bardzo źle i nie dąży do wyjaśnienia sprawy. Porównał to do działań komisji badającej sprawę Rywina, która zamiast przesłuchiwać ministrów Leszka Millera zajmowałaby się rządem Hanny Suchockiej, a Zbigniew Ziobro i Jan Rokita zostaliby z niej wykluczeni.

Dlatego prezes Kaczyński podkreślił, że jego partia nie może ustąpić w kwestii kandydatur Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna. Nawet jeśli Platforma Obywatelska zagrozi rozwiązaniem komisji, z powodu braku polityków PiS w jej składzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.