Facebook Google+ Twitter

PiS zorganizuje obchody Święta Niepodległości. Nie chce powtórki z zamieszek

PiS zamierza wziąć odpowiedzialność za organizację obchodów 11 listopada. "Chcemy, żeby ważne święta państwowe były obchodzone z należytym szacunkiem i powagą" - powiedział Mariusz Kamiński "Rzeczpospolitej".

 / Fot. Archiwum PolskapresseMariusz Kamiński powiedział "Rzeczpospolitej", że Prawo i Sprawiedliwość zamierza zorganizować "obywatelskie obchody 11 listopada". Na razie nie wiadomo, czy partia chce przejąć prawo do organizacji uroczystości, czy zorganizować drugą, własną. "Chcemy, żeby ważne święta państwowe były obchodzone z należytym szacunkiem i powagą" - mówił polityk.

Czytaj także: Marsz Niepodległości czy zadyma? Manifestanci starli się z policją

Partia nie chce, aby powtórzyła się sytuacja z ostatnich lat, kiedy na marszach dochodziło do zamieszek. "Nie można przyzwalać na sytuację, w której grupa nieodpowiedzialnych osób dąży jedynie do konfrontacji z policją, uniemożliwiając innym godne manifestowanie przywiązania do tradycji niepodległościowe" - tłumaczył.

Do tej pory obchody 11 listopada organizował Ruch Narodowy. Krzysztof Bosak twierdzi, że RN nie popełnił żadnych zaniedbań i nie może odpowiadać za wybryki chuliganów. "W ubiegłym roku nie było żadnych zastrzeżeń do organizatorów marszu ze strony miejskiego biura zarządzania kryzysowego. To policja popełniła szereg błędów i nadużyć i w tej sprawie po naszym doniesieniu toczy się śledztwo" - mówił.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 03.08.2013 11:09

...A potem, kiedy jego zwolniono z "URze", to prawicowe media urządziły panikę i z robiły z niego męczennika, zapominając, jak kilka lat temu to on pozbawiał ludzi pracy. Tak wygląda prawicowa "wolność słowa" i "rzetelność".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dodam rzetelnego ...były naczelny Wprost Lisicki . Po objęciu stanowiska wyrzucił wszystkich dziennikarzy i zatrudnił tzw partyjnych czyli blisko związanych z PiS . Wprost stał się tygodnikiem kreującym linię partii . Taka współczesna Trybuna Ludu . Lisicki był gwarantem politycznych interesów PiS .Przegrał proces z Popowskim .

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.08.2013 01:49

Oto link: http://www.youtube.com/watch?v=urpB_g_WUJY

"innych "rzetelnych""

Wypadałoby zapytać, kto w takim razie JEST rzetelny. Czy Joanna Lichocka jest? Pewnie tak. W 2011 roku brała udział w konferencji Solidarnych 2010 "Ograniczenie wolności słowa w Polsce". A tak wygląda "wolność słowa" w wykonaniu pani Lichockiej: http://www.youtube.com/watch?v=Dh0ZaAqkQkQ

Podczas konferencji Solidarnych 2010 Rafał Ziemkiewicz bronił Lichockiej. Mówił, że to dziennikarz prowadzący, nie partia, decyduje, kto uczestniczy w programie. Może i słusznie. Tylko że na podanym wideo widać, jak Lichocka nie daje dojść do słowa przedstawicielowi LPR, nie słucha, narzuca wypowiedzi, aby ukryć zakulisowe zagrywki Urbańskiego, a tym samym łamie "wolność słowa", o którą kilka lat później "walczy", kiedy rządzi już inna ekipa.

Ja tu widzę fałsz i zakłamanie. Pan - zapewne - "rzetelność".

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż, Krzysztof Bosak jest naprawdę inteligentnym i opanowanym chłopakiem, co więcej w dyskusji używa argumentów i przychodzi przygotowany. Nigdzie nie powiedział że chce walczyć z tvnem, po prostu nie daje się stłamsić prostackim atakom Olejnik i innych "rzetelnych". W tej chwili nie umiem wskazać polityka robiącego lepsze wrażenie pod względem merytoryki dyskusji.

Tomku, skoro nie masz z kim prowadzić dyskusji to tylko powiem że żaden polityk nie jest moim guru. Widzisz, Ty też potrafisz kogoś łatwo zaszufladkować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bartłomieju, my nie prowadzimy dyskusji. Nie mam z kim niestety. Skoro ktoś nie potrafi zrozumiec jednego, wypowiedzianego zdania..... no cóż.
Lubię sie czasami pośmiać, poklikać, tylko tyle.
Uczciwie przyznaję, że dyskusje tutaj, poza reakcją na obrażaniem ludzi traktuje nieco na luzie.
Dlaczego? Bo po prostu ostatnio wszystko, poza kryzysem idzie po mojej myśli.
Polacy więc nie są tak mało inteligentni, aby we wciskane przez nieponumerowana prawicę ''prawdy objawione'' uwierzyć :). I chwała im za to !
Pomimo, że ani razu nie agitowałem za PO i Tuskiem, zostałem już zaszufladkowany.
Trzeba zrozumieć, że są tacy ,którzy nie trawią pewnej opcji politycznej, nie dlatego, że jest prawicowa, tylko dlatego, że jest beznadziejna. Obciachowa, zaściankowa, obłudna, zafiksowana na władzę, której, całe szczęście nigdy nie otrzyma.
Dlaczego? Dlatego, że tacy jak ja ( jest ich sporo) ponownie pójdą na wybory i zagłosują na mniejsze zło. Wszystko jest mniejszym złem od złotoustego Jarosława. No niestety taka jest prawda - potwierdzona wyborami z ostatnich lat. :)
Nie da tu nic gaworzenie o zdradach, prawdopodobnych ubekach, patriotach z nadania orientacji partyjnej.

Prosty przykład waszej idiotycznej semantyki.
Przypomniałem soie o tym, jak zasugerowano wspópracę jednego z powstańców ze służbami.
Taka oto refleksja:
Podobno Niesiołowski ''zdradził'' w śledztwie kogoś bliskiego. Nie wiem czy to prawda,bo jakoś tak się składa, że prawda jest tylko jedna, a IPN ma klapkę na jednym oku jak Temida.
Ale ok przyjmijmy, że to prawda Niesioła złamali, powiedział co chcieli, albo co wyciągnęli.
Bartłomieju teraz proszę o uwagę i odrobinę dobrej woli w używaniu mózgu :).

Jakim kapusiem musiał być tój guru, skoro nawet go nie internowali? :) Nie wiedział biedak, że jest stan wojenny. :)
Trzyma się kupy moja refleksja, prawda ?

To ciut nie na temat, ale myślę, że mi wybaczysz dygresję.

W tym temacie kończę, jasno wcześniej wyartykułowałem idiotyzmy w logice dochodzenia do prawdy'' przez nieponumerowanych prawicowców podczas manifestacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.08.2013 22:45

Super patron.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.08.2013 22:44

Krzysztof Bosak, Krzysztof Bosak... Aaa, to ten, który chce walczyć z TVN-em, a kilka lat temu walczył o Kryształową Kulę w "Tańcu z Gwiazdami". W TVN-ie. I uczestniczył w setkach, reżyserowanych przez TVN. No tak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sam Krzysztof Bosak powiedział że jest otwarty na współpracę.

@Tomek Staszewski
Mam się zidentyfikować? Bartłomiej Bąk. Numerek do identyfikacji już kiedyś był używany i jest to raczej niechlubny rozdział historii. Muszę przyznać, że z każdym postem coraz bardziej tracę do pana szacunek jako partnera do dyskusji.

@Andrzej Chorążewicz
A to Tusk organizuje coś oprócz sprowadzania antify i anarchistów do Warszawy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wykluczył - czyli już się przestraszyli ? Przecież wiadomo ,że PiS nie lubi konkurencji bo ma wyłączność na Powstania już od stycznia . Tak to jest jak ma się same porażki . Zawsze można bazować na historii i rocznicach .

Komentarz został ukrytyrozwiń

W udzielonym wywiadzie przedstawiciel PIS-u pan Witold Waszczykowski nie wykluczył wspólnej organizacji obchodów Święta Niepodległości.
Elżbieta Szychlińska, jest pani krok w wstecz za bieżącymi wydarzeniami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.