Facebook Google+ Twitter

PiS zorganizuje własny Marsz Niepodległości? Ma odbyć się 10 listopada

W stołecznym ratuszu złożono zawiadomienie o marszu, który ma się odbyć 10 listopada. Wiele wskazuje na to, że PiS chce uprzedzić narodowców i w dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości zorganizować własny marsz.

 / Fot. PaGa/CC 3.0Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego otrzymało zawiadomienie o organizacji przemarszu od osoby prywatnej, ale związanej z PiS - informuje Gazeta.pl. Przemarsz miałby się odbyć 10 listopada i ma na celu "uczczenie ofiar katastrofy smoleńskiej" oraz oddanie hołdu Józefowi Piłsudskiemu dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości.

Przypomnijmy, że 14 października zamiar organizacji marszu złożyło stowarzyszenie "Marsz Niepodległości". Ma w nim uczestniczyć 50 tys. osób. Prezes organizacji zapowiedział, że na trasie nie będzie Stadionu Narodowego, gdzie odbywać się będzie szczyt klimatyczny ONZ. Wiadomo, że rozpocznie się 11 listopada o godzinie 15.

Trasa marszu PiS biegnie od archikatedry pod Pałac Prezydencki. Tym razem ma być przedłużona o ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza i pomnik Józefa Piłsudskiego. Organizatorzy szacują liczbę uczestników na 10 tys. osób.

Urząd Miasta otrzymał też zgłoszenia dwóch pikiet. Pierwsza odbędzie się pod hasłem "O wodę czystą i trwaę zieloną". Hasłem drugiej jest "braterstwo narodów polskiego i węgierskiego". Obie nie przekroczą 1000 uczestników - czytamy w serwisie Gazeta.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

To co - teraz wszystkie święta przeniosą dzień wcześniej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stosownym byłoby przeniesienie Wigilii Bożego Narodzenia na dzień 10.kwietnia. Natomiast 24.grudnia powinniśmy obchodzić święto narodzin polskiego mesjasza - A.Macierewicza w smoleńskiej stajence, wśród niezliczonej ilości osiołków i beczących baranków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby to była ostatnia Wigilia obecnej koalicji rządowej! Któż to wie??
Aż 77% pytanych o rząd Tuska, uważa go za tragiczny. Tak więc, to może być już ostatnia Wigilia! To byłby najlepszy prezent wigilijny dla 3/4 Rodaków!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Idąc "za ciosem" PiS zorganizuje Wigilię Bożego Narodzenia 23 grudnia... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trochę mało tych przemarszów. Powinny jeszcze być np. takie: "Wolny koziołek Matołek w wolnej Rzplitej", "Po rozum do głowy", "W obronie kolorowych sznurowadeł" i jeszcze dziesiątki innych. Najlepiej gdyby wszystkie maszerowały innego dnia np. od 7 listopada do końca roku i skandowały swoje hasła aż do pozrywania głosowych strun.

Kolejny kabaret, przy którym zawodowi kabareciarze "wysiadają"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.