Facebook Google+ Twitter

Pisarka Inga Iwasiów w Vancouver

Inga Iwasiów, pisarka, poetka, eseistka, krytyk literatury, profesor literaturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim, redaktor naczelny dwumiesięcznika literackiego "Pogranicza" odwiedziła kanadyjskie Vancouver.

Inga Iwasiów / Fot. Michał Radoszewski9 września w siedzibie Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w Vancouver, Grupa Epizod, we współpracy z Konsulatem Generalnym RP oraz Wydziałem Studiów Europy Środkowej, Wschodniej i Północnej Uniwersytetu British Columbia zorganizowała spotkanie z pisarką Ingą Iwasiów, pod tytułem "Pamięć miasta we współczesnej polskiej prozie".

Autorka kilku książek, między innymi powieści "Bambino" oraz "Ku słońcu" (w której to jedna z postaci dociera do Vancouver), miała możliwość podzielić się ze słuchaczami poglądami na temat warsztatu krytyka literatury i pisarki. Mimo iż wśród obecnych na sali było niewiele osób znających prace Iwasiów, to wymiana poglądów na temat tożsamości osób przesiedlonych, czy emigrujących była bardzo żywa.

Można powiedzieć, że wizyta pani Ingi Iwasiów wyzwoliła u słuchaczy uśpione, a jednak emocjonalnie bardzo głębokie i ważkie pytania o przynależność do grupy społecznej, o utożsamianie się z miejscem naszej egzystencji.

Oto kilka ujęć ze spotkania

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.