Facebook Google+ Twitter

Pisarskie "Mam Talent" wystartowało we Włoszech. Zwycięzca wyda książkę

We Włoszech wystartowało literackie talent show. Program będzie nazywał się "Masterpiece" (z wł. "Arcydzieło") i będzie oparty na podobnej formule, co "Mam Talent" czy "Masterchef". Nagrodą będzie umowa na książkę.

 / Fot. Kamil Porembiński, CC 2.0Na castingi przybyło 5 tysięcy osób. Z tej grupy wybrano 70 uczestników, którzy będą walczyć o umowę na książkę.

W każdym odcinku czterech zawodników będzie siadać przed ekranem komputera i przez 30 minut pisać tekst na zadany temat. Później prace zostaną odczytane jury, które oceni, czyje dwa materiały były najsłabsze. Ich autorzy odpadną z programu. Pozostałych dwóch uczestników będzie miało 59 sekund, aby w czasie przejażdżki windą przekonać celebrytę do swojego pomysłu na książkę.

"Książka umiera i musimy zrobić wszystko, żeby ją ocalić. Nawet talent show” – cytuje słowa jednego z jurorów Onet.pl. Juror ów stwierdził też, że Michał Anioł lub Caravaggio na pewno znakomicie by się czuli na planie tego talent show.

Książka laureata zostanie wydana w oszałamiającym nakładzie 100 tysięcy egzemplarzy. To duże ryzyko, biorąc pod uwagę sytuację na rynku książki oraz fakt, że autorem tej pozycji będzie nieznany pisarz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.