Facebook Google+ Twitter

Pisca-Pisca na Łowickiej. Teatr i bomba, a kto się nie uśmiechnie ten trąba

Najnowsza premiera teatru Pisca-Pisca już wkrótce! 1 czerwca w Centrum Łowicka w Warszawie "Męczeństwo Piotra Ohey'a" Sławomira Mrożka.

 / Fot. Magdalena DoktorskaTygrys wygrzewający się w rurach z ciepłą wodą? Absurd parujący z jego wilgotnego futra? Sceniczny świat Mrożka zdumiewa feerią pomysłów, zastanawia ironiczną prawdą o codzienności, ale przede wszystkim – bawi farsą dramatycznej akcji. Jeśli jeszcze przyprawić go nutką słonecznego portugalskiego temperamentu i szelestem języka tego kraju znad Tagu, to otrzymujemy mieszankę wybuchową. Teatr Pisca-Pisca dzielnie radzi sobie z rozbrojeniem tykającej bomby absurdu – zamiast obserwowania niebezpiecznego wybuchu, oglądamy imponujący popis sztuki pirotechnicznej. Tryskające fajerwerki humoru aż przypiekają rampę niewielkiej sali teatralnej na Łowickiej

Teatr Pisca-Pisca zaprasza na premierę! Tym razem grupa podjęła się adaptacji "Męczeństwa Piotra Ohey’a" Sławomira Mrożka. Jest to pierwszy w historii teatru spektakl zrealizowany na podstawie polskiego utworu.

Pisca-Pisca jest studenckim teatrem działającym już 13 lat przy Instytucie Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Zaprezentował aż 14 premier opartych o szerokie spektrum utworów – od klasycznych dramatów Gila Vincente czy Williama Shakespeare’a aż po autorskie teksty obecnego dyrektora teatru i wykładowcy ISIiI José Carlosa Diasa. Teatr tworzy po portugalsku, dając widzom unikalną możliwość spotkania z tym pięknym językiem.

Premiera: 1 czerwca, Warszawa: Centrum Łowicka, godzina 19.00.
Wstęp wolny (ilość miejsc ograniczona).

Oficjalna strona internetowa teatru: http://pisca-pisca.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.