Facebook Google+ Twitter

PiS-ie wróć!

Nastroje wśród uczestników konferencji gospodarczo-społecznej w Warszawie dają podstawę sądzić, że przedsiębiorcy chcą powrotu PiS do władzy.

Konferencja Prawa i Sprawiedliwości pt. "O Gospodarce, o Polsce, o Nas" odbyła się 31 stycznia br.. Uczestniczyli w niej: prezes PiS Jarosław Kaczyński, parlamentarzyści, ekonomiści, eksperci, doradcy gospodarczy oraz przedstawiciele przedsiębiorców.

Było to pierwsze z cyklu planowanych spotkań, które mają na celu przybliżenie Polakom programu gospodarczego partii Jarosława Kaczyńskiego.
Zainteresowanie konferencją było ogromne, zważywszy na fakt, że działania obecnego rządu w sferze gospodarczej nie przyczyniają się do rozwoju gospodarczego Polski i hamują "ducha przedsiębiorczości".

Takie spotkania z pewnością przekonają wielu Polaków do programu gospodarczego, który według mnie daje szanse każdemu z nas, czy to będąc przedsiębiorcą czy też pracownikiem zatrudnionym w firmie. Warto przytoczyć wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego: ogromna siła tkwi w partnerskich relacjach miedzy pracodawcą a pracownikiem. Słowa te są jednoznaczne, nie może być mowy o wykorzystywaniu finansowym pracowników, niepłaceniu pensji czy też drastycznym zaniżaniu zarobków. Korzyści z prowadzonej działalności gospodarczej muszą być obopólne. Jarosław Kaczyński mówił o "patriotyzmie gospodarczym", że "tu jest ogromna siła, jeśli chodzi o możliwości rozwoju polskiej gospodarki".

Obecny rząd mając powiązania z wielkim biznesem, który w większości jest w posiadaniu zagranicznych inwestorów nie dostrzega potrzeb i problemów naszych małych i średnich przedsiębiorców stąd tak duże zainteresowanie konferencją wśród rodzimego biznesu.

Każdy z nas spostrzega okres 2-letnich rządów PiS z własnej perspektywy i ma własne przemyślenia. Dla mnie i mojej rodziny był to najlepszy czas. Zastanawiam się gdzie były osoby krytykujące ten okres, jak nie można było zauważyć prawdziwego "bumu" gospodarczego? Wówczas zaczęło się wszystko "zazębiać". Polacy mieli pieniądze i chcieli je wydawać czy to tak trudno pojąć? Sielanka skończyła się - było za dobrze. Komu na tym zależało?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (31):

Sortuj komentarze:

Proponuję wprowadzić ustawową dożywotnią dymisję osób, które zadłużą państwo lub przedsiębiorstwo państwowe na dowolną kwotę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
im
  • im
  • 02.04.2011 17:39

Czy ten tekst był moderowany???????? Makabra stylistyczna, językowa i merytoryczna. Litości. Kto przykłada rękę do dołowania tego serwisu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ levy
Powtarza pan nieprawdziwe informacje zmyślone przez propagandzistów Tuska , Komorowskiego. Takie zabiegi jątrzące służą potrzebie podzielenia Polaków na tych gorszych i lepszych.Co do tych wykształconych mieliśmy próbkę przed pałacem prezydenckim kiedy "młodzi wykształceni" pluli na obrońców i na sam krzyż nie mówiąc już o gaszeniu "petów' na ludziach.To jest właśnie obecny elektorat PO. Panie "levy" ludziom wykształconym i inteligentnym wstyd i nie honor utożsamiać się z Tuskiem i stać w jednym szeregu z "opluwaczami" spod pałacu prezydenckiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ignorancja z głupotą stały się tu zaletą ,którą wypada się chwalić jak czynią to niektórzy komentujący.

Zdaje sie podzielają oni znanie Karola Marksa który twierdził że człowiek jako byt jest jedynie przypadkowym produktem wiecznie zmieniającej się materii . Podzielają oni też znanie kolejnego wielkiego myśliciela Adorno , który całkowicie wykreślił i zanegował bytowość tym samym stwierdził że człowiek jako człowiek nie jest w stanie nic poznać.
Dlatego też pozostaje im pitu-pitu ,ble-ble-ble.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 04.02.2011 07:31

''Aby zrozumieć co mówi J. Kaczyński wystarczy mieć nieco dobrej woli i minimum wiedzy. Prezes Kaczyński zwraca się do obywateli jak do ludzi wykształconych, uznając, że wszyscy mieli w szkole historię i WOS a niektórzy nawet podstawy ekonomii. ''

Widać mówi, bzdury bo elektorat PiS jest najsłabiej wykształcony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@roman koźmiński. Tak Panie Romanie. Dlatego ogłaszam koniec zimy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Makieła, nadal nie wiem co ma Stalin do tematu. Wracając do rzeczy, dziękuję autorowi za link.

Aby zrozumieć co mówi J. Kaczyński wystarczy mieć nieco dobrej woli i minimum wiedzy. Prezes Kaczyński zwraca się do obywateli jak do ludzi wykształconych, uznając, że wszyscy mieli w szkole historię i WOS a niektórzy nawet podstawy ekonomii. A zatem:
1) Na początku mówi o patriotyzmie gospodarczym. Stwierdza również, że odbudowa partnerskiej relacji między pracownikiem a pracodawcą jest dzisiaj zadaniem dla Polski.
2) Następnie odnosi się do gospodarczych doświadczeń Polski w aspekcie historycznym – to tradycja do której możemy się odwoływać.
3) Potem wymienia indywidualne sukcesy gospodarcze ostatnich 20 lat. Wymienia również klęski.
4) Z kolei porusza problemy dnia dzisiejszego: odpowiada na pytanie w jaki sposób należy kształtować politykę gospodarczą:
- nie należy odbudowywać turbo kapitalizmu - kapitalizmu opartego na długu, na spekulacji, ani za bezcen sprzedawać polskich zasobów;
- stwierdza, że euro nie jest dobrym rozwiązaniem dla Polski; chociaż w Niemczech euro dawało dobre efekty w połączeniu z przemyślaną polityką gospodarczą;
- uważa, że tradycyjna gospodarka oparta na produkcji jest skuteczniejsza niż deweloperska oparta na usługach finansowych;
- jest zdania, że złoty powinien być zachowany przynajmniej przez 10 lat a nawet 20 a następnie powinien być utrzymany jako trzecia waluta rezerwowa;
- należy przyłożyć szczególną wagę do wzrostu jakości polskich towarów, należałoby wzorem niemieckim powołać Instytut Jakości Towarów; ten wzrost jakości stale wspierać, nagradzać produkcję a nie zakup towarów wysokiej jakości;
- równie ważny jest postęp w różnych innych dziedzinach, w szczególności trzeba wspierać wzrost nowoczesnych rozwiązań;
- repolonizacji bankowości - konieczne jest aby polskie banki będące w zagranicznych rękach były przejmowane przez banki polskie nawet jeżeli wymagałoby to dopłat ze strony instytucji państwowych;
- konieczne jest wzmocnienie polskiego budżetu poprzez np. opodatkowanie operacji bankowych, opodatkowanie przedsięwzięć w sferze bankowo - inwestycyjnej;
- działaniem oszczędnościowym może być zmniejszenie ilości powiatów poprzez łączenie słabszych powiatów z silniejszymi;
- ostatnim tematem jest pakiet energetyczny.
Jak widać J. Kaczyński nie mówi do ludzi jak do > ciemnego ludu <. Bardzo dobry temat, za artykuł 5*.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anatol
  • Anatol
  • 03.02.2011 10:33

Panie Robercie, pan Makieła jest człowiekiem morza jak ja człowiekiem gór. Nigdy nic konkretnego nie powiedział ani na temat stoczni, ani na temat portu gazowego czy katastrofy. Powtarza cudze słowa często nie mając pojęcia o czym mowa. Ale ważne, że jest wszędzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Kamiński, staram się nie zabierać głosu nie mając za plecami argumentów. Tak się porobiło, że nawet argumenty nie przekonują tych co wiedzą lepiej:-((( Dlatego stanowisko zajmę wtedy kiedy uznam to za stosowne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jerzy Konopka
A świstak siedzi i zawija w sreberka. Aaaach !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.