Facebook Google+ Twitter

Piskorski o Olechowskim

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-28 10:45

Przewodniczący Stronnictwa Demokratycznego Paweł Piskorski uważa, że nie sprawdza się model prezydentury wspieranej przez duże partie polityczne.

Piskorski zaznaczył w "Salonie Politycznym Trójki", że głowa państwa powinna dbać o dobro całego kraju, a nie własnego ugrupowania. Prezydentura nie powinna być - jak się wyraził - partyjną igraszką, ale reprezentowaniem Polski na najwyższym poziomie.

Zdaniem gościa "Salonu Politycznego Trójki", osobą, która spełnia te wymagania jest Andrzej Olechowski. W ocenie Piskorskiego, kandydatura Olechowskiego jest dobrą alternatywą dla kandydatów, których wystawią PO i PiS. Jak mówił, przyszłoroczne wybory prezydenckie nie muszą oznaczać, że do drugiej tury przejdą Lech Kaczyński i Donald Tusk.

Gość "Salonu Politycznego Trójki" podkreślił, że Olechowski jest bardzo bliski Stronnictwu Demokratycznemu. Jednak, jak zaznaczył - oficjalna decyzja, czy SD poprze go w walce o fotel prezydencki, zapadnie 9 stycznia. Wtedy bowiem spotykają się władze statutowe Stronnictwa.
Paweł Piskorski dodał w "Salonie Politycznym Trójki", że środowiska lewicowo - liberalne powinny zastanowić się nad wystawieniem wspólnego kandydata. To - jak mówił - dałoby mu większą szansę na wygraną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.