Facebook Google+ Twitter

Piskorski: PiS-wskie CBŚ poluje na mnie

Na internetowej stronie tygodnika "Wprost" znalazła dziś informacja o prokuratorskim śledztwie w sprawie znanego stołecznego dewelopera Dembudu.

Prokuratura sprawdza czy Dembud sprzedawał luksusowe mieszkania (po zaniżonej cenie) stołecznym urzędnikom i politykom odpowiedzialnym za inwestycje w Warszawie.

Wprost.pl, powołując się na "Rzeczpospolitą", twierdzi, że Centralne Biuro Śledcze i prokuratura prześwietlają między innymi inwestycje mieszkaniowe eurodeputowanego i byłego prezydenta Warszawy Pawła Piskorskiego w spółdzielni mieszkaniowej Dembud. On sam twierdzi, że PiS-owskie CBŚ na niego poluje.

Sprawa nie wydaje się tak prosta jak chce ją widzieć Paweł Piskorski. Zarzuty wobec Piskorskiego formułują od dłuższego czasu nawet partyjni przyjaciele eurodeputowanego. Zaś sprawa mieszkań od Dembudu wydaje się nie być jednoznaczna.

Śledztwo w sprawie Dembudu zaczęło się dzięki zeznaniom byłego stołecznego polityka Bogdana Tyszkiewicza. Kiedy trafił do aresztu, opowiedział prokuratorom o kulisach inwestycji w Warszawie, także o tym, jak powstały apartamentowce Dembudu. Twierdził, że Dembud rewanżował się za przychylność zniżkami na mieszkania. Tyszkiewicz zginął w 2005 r., zasztyletowany przez niezrównoważonego mężczyznę.

Paweł Piskorski zaprzecza. Zeznania Tyszkiewicza nazywa bzdurami. - Miałem w Dembudzie dwa mieszkania. Jedno przy ulicy Żelaznej, w którym mieszkałem od 1993 r., następnie sprzedałem je w 2004 r., czyli po 11 latach. Drugiego nie sprzedałem, mieszkam w nim. Nigdy złotówki taniej nie zapłaciłem za żadne z tych mieszkań - mówi Piskorski.

Właścicielem trzeciego mieszkania Piskorskich początkowo był Artur Jarczyński - znany warszawski restaurator, ale kiedy w 2003 r. zrezygnował ze spółdzielczego prawa do mieszkania w Dembudzie i wycofał wpłatę, Dembud przez dwa lata nie chciał go sprzedać. Zgodził się je sprzedać dopiero państwu Piskorskim, ale - za cenę sprzed dwóch lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.