Facebook Google+ Twitter

Piskorski: Postawcie na Olechowskiego i obywatelskie samorządy

W Warszawie obradował dziś Kongres Programowy Partii Demokratycznej - demokraci.pl. Delegaci pracowali nad celami programowymi formacji.

Brygida Kuźniak - przewodnicząca Partii Demokratycznej / Fot. Portfolio dla dziennikarzy - strona PDWśród gości kongresu znaleźli się przewodniczący: SD - Paweł Piskorski, SDPL - Wojciech Filemonowicz i Zielonych Agnieszka Grzybek.

Kuźniak: potrzebna Unia Demokratów


Zdaniem przewodniczącej PD potrzebna jest kontynuacja współpracy pomiędzy środowiskami stojącymi na prawo od SLD, jako Unii Demokratów. Kuźniak określiła swoją partię jako "prospołeczną i nowoczesną". Podkreśliła również, że wrażliwość na drugiego człowieka PD ma we krwi. To wśród założycieli partii byli bohaterowie opozycji demokratycznej tacy jak Jan Lityński, Andrzej Wielowieyski czy Tadeusz Mazowiecki. Za jeden z głównych celów swojej
partii uznała też walkę z wykluczeniem cyfrowym

Filemonowicz: Mamy te same cele


Wojciech Filemonowicz, przewodniczący Socjaldemokracji Polskiej określił demokratów jako swoich politycznych przyjaciół. Wyraził również zadowolenie z faktu "nawrócenia się" na wartości centrolewicowe liderów Stronnictwa Demokratycznego: Pawła Piskorskiego i Andrzeja Olechowskiego.

Piskorski: szerokim frontem do samorządów


Logo PD / Fot. PD - materiały prasowePaweł Piskorski zaproponował, aby w wyborach samorządowych partie politycznego centrum poparły komitety obywatelskie. Jego zdaniem, tam gdzie rozstrzygają się sprawy zwykłych ludzi trzeba oddać głos społeczeństwu obywatelskiemu. Za duży błąd popełniony w latach 90. uznał upartyjnienie samorządów. Powiedział również, że ważnym jest, aby partie centrowe poparły kandydata, który ma szansę wejść do drugiej tury i jest im bliski. Kimś takim mógłby być, jego zdaniem, Andrzej Olechowski. Według Piskorskiego Polsce grozi duopol dwóch największych sił politycznych, który dla dobra Polaków powinien zostać przełamany.

Grzybek: Włączmy się do debaty o Polsce 2030


Według współprzewodniczącej partii Zieloni 2004, Agnieszki Grzybek, środowiska centrolewicowe powinny poważnie włączyć się do debaty na temat przedstawionej przez ministra Michała Boniego strategii Polska 2030.

Borowski:Połączmy siły, zacieśnijmy współpracę


Według byłego marszałka Sejmu, Marka Borowskiego Partia Demokratyczna i Socjaldemokracja Polska powinny połączyć się w jeden organizm polityczny, ponieważ mają zbieżne cele programowe. W liście skierowanym do delegatów szef rady politycznej SDPL uznał współpracę SDPL i PD za owocną i udaną.

Partia Demokratyczna - demokraci.pl powstała w 2005 roku jako porozumienie Unii Wolności z częścią polityków lewicy: Jerzym Hausnerem i Markiem Belką. W ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego startowała z list Porozumienia dla Przeszłości Dariusza Rosatiego. Lista otrzymała 2,5-procentowe poparcie. Przewodniczącymi PD byli wcześniej Władysław Frasyniuk i Janusz Onyszkiewicz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

po pierwsze
obywatelskie samorządy to nie partie polityczne ale ruchy społeczne mieszkańców -komitety wyborcze mieszkańców / ręce precz od samorządów /
po drugie
Pan Olechowski
no cóż jest to ciekawa postać polityczna ani prawa ani lewa
ale co będzie jak wystartuje Kwaśniewska?????????
to byłby hit 2010 roku
to się nawet nie śniło Lechowi i Donaldowi
cały plan na Polskę poszedł by się j..........
nie przepadam za lewicą ale .........
to byłby numer stulecia
a Andrzejowi życzę udanej kampanii i drugiej tury
aczkolwiek Donaldowi może nie dać rady

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.