MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pismo FZZ Służb Mundurowych do premiera Tuska

Redakcja
Godło Federacji ZZ Służb Mundurowych do Premiera
Godło Federacji ZZ Służb Mundurowych do Premiera Fot. http://www.fzz.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1396:pismo-federacji-zz-sub-mundurowych-do-premiera&catid=2:aktualnoci&Itemid=
Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych 10 grudnia wystosowała kolejne oficjalne pismo do premiera Donalda Tuska w sprawie planów zmiany ustawy o systemie emerytalnym służb mundurowych z 18 lutego 1994 roku.

W piśmie związkowcy służb mundurowych stwierdzają m.in., że są gotowi do poważnych rozmów, mają także własne propozycje.

Autorzy kilkustronicowego pisma do premiera Tuska stwierdzają również, że: "...funkcjonariusze służb mundurowych oraz żołnierze pełniący tak trudną i niebezpieczną służbę muszą korzystać ze szczególnych uprawnień emerytalno-rentowych, gwarantowanych przez państwo prawa i zgodnych ze standardami obowiązującymi w Unii Europejskiej...".

W piśmie do premiera policjanci przypominają także dane, według których od 1990 roku na służbie poległo 130 funkcjonariuszy Policji, a tysiące innych doznało trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Zaprzeczają też zarzutom o "przebiegłości" emerytów policyjnych przechodzących na utrzymanie państwa po 15 latach służby: "...funkcjonariusz po 15 latach wysługi dostaje 700 złotych brutto i może zarobić w agencji ochrony 1200 złotych brutto pod warunkiem, że będzie pracował 300 godzin miesięcznie...".

Związkowcy służb mundurowych w piśmie przywołują także kilka wybranych wypowiedzi z debaty nad ustawą emerytalną, na 12. posiedzeniu Sejmu 2 kadencji z dnia 17 lutego 1994 roku. Wśród cytowanych wypowiedzi znalazła się także wypowiedź obecnego prezydenta RP, a wtedy posła Unii Demokratycznej Bronisława Komorowskiego: "Klub Parlamentarny Unia Demokratyczna stoi na stanowisku, że specyfika służby wojskowej i policyjnej słusznie znalazła odbicie w ukształtowaniu się odrębnego, korzystniejszego niż powszechny, systemu emerytalnego służb mundurowych...".

FZZ w piśmie do premiera zwraca się także o to, by debata na temat zmian emerytalnych w służbach mundurowych opierała się na prawdzie. Związkowcy proszą, by opinię publiczną poinformowano że: "... policjanci, funkcjonariusze, żołnierze odchodzą ze służby nie po 15 latach, lecz po 28 latach i 9 miesiącach wysługi emerytalnej. Takie są oficjalne dane Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA. Świadczeniobiorcy ZUS-u natomiast po upływie 31 lat i 4 miesięcy...".

Pełna treść pisma FZZ Służb Mundurowych do premiera Tuska

od 7 lat
Wideo

Nowi ministrowie w rządzie Donalda Tuska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto