Facebook Google+ Twitter

Pismo Święte świadectwem zmartwychwstania.

Często przywołujemy w pamięci ludzi, którzy odeszli z tego świata począwszy od najbliższej rodziny jak i postaci ważnych , wybitnych , którzy, zrobili dużo dobrego. Ale czy jest możliwe, aby ci ludzie znowu ożyli?

Kiedy przechodzę obok konduktu pogrzebowego lub cmentarza, myślę o ukochanej matce, której już nie ma pośród żywych, o matce kochającej kwiaty, zwierzęta i nas swoje dzieci, myślę o ukochanym bracie, którego grób jest niedaleko grobu matki.
Myślę o cioci Sabinie z Lublina, która pisała wiersze i wierzyła w Boga, a umarła miesiąc po swojej siostrze a mojej matce, Myślę o długowiecznej babci Emilii, która urodziła się w XIX wieku, przeżyła dwie wojny światowe, a ciągle była ciekawa co jutro się wydarzy i zaczynała dzień od porannej prasy. Czy oni ożyją?
Jakie mamy szczęście, my ludzie wychowani w kulturze Judeochrześcijańskiej, że mamy do dyspozycji Pismo Święte, obecnie półki księgarni uginają się pod mnogością wydań Biblii i każdy może ją nabyć i czytać. Sprzedawca nie zapyta się, jakiego jesteśmy wyznania, czy też może dawno utraciliśmy wiarę i jesteśmy zatwardziałymi ateistami.
To już nasz wybór, czy sięgniemy na półkę po tą książkę a naprawdę warto, bo tylko Biblia odpowiada na pytania, na które nauka nie daje odpowiedzi. Na przykład czy jest możliwe zmartwychwstanie?
Przed każdym z nas stoi widmo śmierci, temat od którego chcielibyśmy uciec ale po co uciekać jeśli jest nadzieja na zmartwychwstanie?
Czytanie Pisma świętego to przyjemność, tam ukryte są tajemnice życia i śmierci, tam znajdziemy dowody na prawdziwość zmartwychwstania.
Najtrudniej jest zacząć lekturę Biblii ale to jest inwestycja na przyszłość, nasze duchowe konto bankowe i miejsce gdzie można odpocząć, doznać pociechy, nadziei, której nikt nam nie odbierze.
Ewangelista Marek w rozdziale 12 : 26, 27 przytacza słowa Jezusa: " Lecz jeśli chodzi o umarłych, że są wskrzeszeni, czy nie czytaliście w księdze Mojżesza, w relacji o ciernistym krzewie, jak Bóg rzekł do niego : Jam jest Bóg Abrahama i Bóg Izaaka i Bóg Jakuba. Nie jest on Bogiem umarłych lecz żywych. Jesteście w wielkim błędzie"
Ewangelista Jan w rozdziale 5:21, 28 pisze: " Bo jak Ojciec wskrzesza umarłych i ich ożywia, tak też Syn ożywia tych , których chce." i " Nie dziwcie się temu, ponieważ nadchodzi godzina, w której wszyscy w grobowcach pamięci usłyszą jego głos i wyjdą ci , którzy czynili to co dobre na zmartwychwstanie życia, ci którzy dopuszczali się tego co podłe na zmartwychwstanie sądu"
To wyrwane z kontekstu wersety, ale można odszukać to co napisano przedtem i co potem aby zrozumieć co autor chciał nam przekazać.
Osobiście mam nadzieję, że spotkam moją matkę, znów żywą, trudno nie wierzyć w to gdy całe Pismo Święte głośno krzyczy o zmartwychwstaniu począwszy od Mojżesza a skończywszy na Jezusie i jego uczniach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.