Facebook Google+ Twitter

Pistolety, które Napoleon podarował synowi trafią na aukcję. Mogą zostać sprzedane za 2 mln dolarów

Para pistoletów należących do syna Napoleona Bonaparte pójdzie w przyszłym miesiącu pod młotek w Londynie. Specjaliści z domu aukcyjnego Sotheby's oceniają, że mogą one osiągnąć cenę nawet dwóch milionów dolarów.

 / Fot. Jean-Louis-Ernest Meissonier [Public domain], via Wikimedia CommonsPistolety datowane są na rok 1814 i był to ostatni prezent, jaki francuski władca podarował swojemu trzyletniemu synkowi. - Te pistolety symbolizują osobista tragedię Napoleona, który zdał sobie sprawę, że jego syn, którego widział po raz ostatni w styczniu 1814 roku nie przedłuży już dynastii. Napoleon podarował pistolety synowi przed zesłaniem go na wyspę Elbę - mówi Christopher Mason, jeden z pracowników działu sztuki Sotheby's.

W ciągu kolejnych tygodni Napoleon został pokonany, abdykował i wygnano go na Elbe. Rok później przegrał swoją ostatnią bitwę pod Waterloo.

Czytaj także: Samochód zdalnie sterowany smartfonem? Jeden z producentów pracuje nad takim rozwiązaniem (wideo)


Napoleon ogłosił się cesarzem w roku 1804, podbił większą część naszego kontynentu. Ostatecznie został pokonany pod Waterloo, następnie uwięziony na atlantyckiej Wyspie św. Helena, gdzie zmarł 5 maja 1821 roku. Jego syn Napoleon II, znany też jako Król Rzymu zmarł na gruźlicę w roku 1832. Miał zaledwie 21 lat.

(AIP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.