Facebook Google+ Twitter

Pistorius spędzi resztę życia w więzieniu? "Słychać było krzyki i odgłosy walki"

Oscar Pistorius za zabicie swojej dziewczyny może trafić do więzienia na resztę życia. Sąd w Pretorii postanowił odroczyć do czwartku rozprawę wyjaśniającą, czy sportowiec oskarżony o morderstwo z premedytacją opuści areszt za kaucją.

 / Fot. PAP/EPAKibice Oscara Pistoriusa w RPA i na świecie, w tym także w Polsce, wciąż jeszcze nie mogą uwierzyć w to, co się stało w jego domu w Pretorii, w noc walentynkową, na dobrze strzeżonym osiedlu. Także bliscy i miłośnicy urody oraz talentu jego dziewczyny, Reevy Steenkamp, nie są w stanie otrząsnąć się z silnego wzruszenia, że w wieku 30 lat spoczęła w grobie. Prawie nikt ze znajomych biegacza, nie daje wiary, że Oscar mógł coś takiego zrobić. Znano go na ogół jako kulturalnego, towarzyskiego i spokojnego, ale też wesołego i koleżeńskiego przyjaciela i sportowca.

W tragiczną noc w Walentynki, w pięknym domu Oscara Pistoriusa, przed zastrzeleniem Reevy Steenkamp, rozlegały się "krzyki i odgłosy walki". To zeznania sąsiadów. Prokuratura przedstawiła je sądowi, podczas rozprawy, dotyczącej zwolnienia z aresztu słynnego biegacza, za kaucją.

Sąsiedzi słyszeli w domu Pistoriusa strzały

Pistorius na kolejnej rozprawie, nie odpowiada na żadne pytania sądu, zasłania twarz dłońmi i płacze. Powtarza wciąż to samo i zapewnia, że nie zastrzelił swojej partnerki. Na rozprawie, policjant Hilton Botha, powiedział sądowi, że "jeden z sąsiadów zeznał, iż w noc zabójstwa, z 13 na 14 lutego, słyszał strzał w domu Pistoriusa". "Gdy wybiegł na balkon, usłyszał krzyk kobiety i kilka kolejnych strzałów."

Podobnie również inny świadek zeznał, że z domu sportowca w nocy przez godzinę dochodziły "krzyki i odgłosy walki". Informacje te wyraźnie przeczą zeznaniom Oscara Pistoriusa o tym, że spał przed oddaniem czterech "śmiertelnych strzałów", a kiedy się obudził był przekonany, że w jego domu jest włamywacz. Wtedy miał chwycić broń i oddał strzały. Według policji - nie stwierdzono śladów walki, ani że Reeva Steenkamp była przed śmiercią uderzona, albo, że broniła się przed Pistoriusem.

Od początku prokuratura informowała, że Reeva Steenkamp była czterokrotnie postrzelona: w głowę, klatkę piersiową i biodro, a odniesione "rany były śmiertelne".

Policjant Hilton Botha przypomniał, że Oscar Pistorius nie ma czystej kartoteki - miał już wcześniej na koncie zatrzymanie za pobicie, do którego doszło w jego domu.

W domu znaleziono amunicję i testosteron

Agencje prasowe podawały na początku sprawy, że w domu sportowca śledczy znaleźli broń, na którą Pistorius nie miał pozwolenia. Później – po dokładnym ustaleniu - uściśliły, że nie chodziło o broń, lecz o amunicję kalibru 38. Zgodnie z obowiązującym południowoafrykańskim prawem, "nielegalne posiadanie amunicji jest przestępstwem". Wobec tego prokuratura zamierza postawić Pistoriusowi - dodatkowy zarzut.

Ponadto w domu Oscara Pistoriusa śledczy znaleźli ampułki z testosteronem i igły od strzykawek. W jego przypadku, jako sportowca wyczynowego, stosowanie testosteronu jest zabronione przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Oscar Pistorius usłyszał w sądzie zarzut morderstwa z premedytacją. Grozi mu dożywocie. Sportowiec broni się, twierdząc, że nie zabił dziewczyny. Przekonuje: Byłem w niej "głęboko zakochany". "Nie chciałem jej zabić". Myślałem, że strzelam do włamywacza. Prokuratura i sąd nie dają wiary w tłumaczenia sportowca.

Starania obrony o zwolnienie Pistoliusa z aresztu za kaucją, staje się coraz bardziej mało prawdopodobne - pisze Gazeta Prawna. Ciążący już na nim zarzut morderstwa z premedytacją stoi absolutnie na przeszkodzie. Przedstawione na rozprawie przed sądem w Pretorii, jego oświadczenie pod przysięgą, w którym Oscar Pistorius napisał, że nie zamierzał zabić Reevy Steenkamp i że był w niej "głęboko zakochany", nie wystarcza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Człowiek, który ma zamiar lub naruszył prawo już się ukarał a wszelkie działania ludzkości nazywane karaniem przestępców to tylko brak umiejętności w wychowaniu członków społeczeństwa dlatego wszelkiego typu więzienia powinny stać się szkołami praworządnego postępowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.