Facebook Google+ Twitter

Pistorius zamordował swoją dziewczynę z premedytacją? "Był potwornie zazdrosny"

W walentynki słynny olimpijczyk i paraolimpijczyk Oscar Pistorius zastrzelił swoją dziewczynę, modelkę Reevę Steenkamp. Według pierwszej wersji wydarzeń, biegacz uznał ją za włamywacza. Jak było naprawdę?

 / Fot. Wikimedia Commons, Autor: Elvar PálssonSłynny południowoafrykański niepełnosprawny biegacz, Oscar Pistorius jest podejrzany o morderstwo i od czwartku, 14 lutego, przebywa w areszcie. Według mediów już za kilka dni będzie odpowiadał przed sądem w sprawie zabójstwa kobiety Reeva Steenkamp. Policja podejrzewa, że kobieta została zamordowana przez Pistoriusa, w jego domu. Pistorius nie przyznaje się do winy. Tłumaczy się napadem na jego dom złodzieja lub bandyty.

Media utrzymują, że Reeva – dziewczyna Oscara - zginęła przez zazdrość? "Oscar Pistorius zakazał jej udziału w show" – piszą angielskojęzyczne gazety, o czym czytamy w Polskatimes.pl. Tragedia rozegrała się w Walentynki. Reeva szła do Oscara z prezentem. Chciała zrobić mu walentynkową niespodziankę. Miała go swoją wizytą zaskoczyć. To było bez znaczenia. Tak czy inaczej a może przez to zginęła.

Kim była Reeva Steenkamp? To słynna w RPA piękność, powszechnie znana i uwielbiana 30-letnia modelka, która aktualnie brała udział w telewizyjnym show. "Była dumna z udziału w tym programie" – podają media. Oscar Pistorius podobno zabronił jej występować w tym show. Wszystko przez zazdrość.

Spotkali się wieczorem. Szybko wybuchła awantura. Najpierw była długa kłótnia. Klimat złości narastał po obu stronach aż doszło do najgorszego. W argumentach górę wziął pistolet i kij do krykieta. Do zabójstwa miało dojść w czwartek nad ranem. Sportowiec niepełnosprawny jest jedynym podejrzanym w tej sprawie. Policja znalazła ofiarę martwą w łazience.

Reeva Steenkamp - według mediów - miała cztery rany postrzałowe: "w miednicy, klatce piersiowej, ramieniu i głowie". Przedziurawione od kul były drzwi do łazienki, a w domu Pistoriusa znaleziono "zakrwawiony kij do krykieta". Znaleziono też pistolet. Prokuratura podejrzewa, że ofiara mogła bronić się tym właśnie kijem.

Przedstawicielka policji ujawniła: wszystko wskazuje na to, że pierwszy strzał padł jeszcze w sypialni, pozostałe przez drzwi w łazience. "Ofiara, trafiona w miednicę, zdołała jeszcze uciec do łazienki i zamknąć za sobą drzwi" - napisała gazeta "City Press". Ofiarę znaleziono martwą w koszuli nocnej.

Początkowo śledczy przypuszczali, że Oscar Pistorius pomylił Reevę z włamywaczem, co zresztą miał też tłumaczyć sam sportowiec. Teraz już nie wierzy w to prokuratura i przygotowuje akt oskarżenia o "morderstwo z premedytacją".

Południowoafrykański dziennik "Beeld" spekuluje, że możliwym motywem ataku Pistoriusa była zazdrość. Oscar Pistorius nie mógł podobno "znieść myśli", że Reeva Steenkamp tak "świetnie rozumie się z 24-letnim piosenkarzem". Oboje brali udział w telewizyjnym reality show, kręconym niedawno na Jamajce.

Oscar Pistorius – według przyjaciółki Reevy - "był potwornie zazdrosny i okazywał to niemal za każdym razem" – pisze "Beeld". "Oscar często zachowywał się w stosunku do Reevy arogancko, i to w sytuacjach nieuzasadnionych. Zakazał jej nawet udziału w tym show, bo wiedział, że wystąpi tam także Mario. Ona postawiła jednak na swoim" - powiedziała gazecie przyjaciółka modelki, Dominique Piek.

Niedzielne media podały, że południowoafrykańska gwiazda sportu, wielokrotny uczestnik paraolimpiad, w których zdobył pięć złotych medali, reprezentant RPA Oscar Pastorius, został już oskarżony przez prokuraturę o morderstwo swojej dziewczyny Reevy Steenkamp - Polskatimes.pl. Społeczeństwo RPA jest w szoku. Piękna modelka Reeva Steenkamp była bardzo znaną, prawdziwą wielką gwiazdą w swoim kraju, a jej związek z lekkoatletą Pistoriusem, porównywano do małżeństwa słynnych brytyjskich Beckhamów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Kolejna ikona sportu upada...

Komentarz został ukrytyrozwiń

He he he PiStorius był zazdrosny , marnie skończy .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zazdrość to zazdrość. Pojawia się sama z siebie i nie ma nic wspólnego z pożądaniem. Łatwo za to z jej powodu wpaść w gniew.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czas rozpocząć naukę w szkołach o tym czym różni się miłość od pożądania... wszak to pożądanie rodzi zazdrość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.