Facebook Google+ Twitter

Pisz tak, żeby czytały Cię miliony. Zostań bogiem pióra!

Witamy wszystkich nowych dziennikarzy obywatelskich :-) Jeśli sprawnie władacie piórem, marzycie, żeby tropić afery w świecie polityki albo zwyczajnie chcielibyście uczulić społeczeństwo na pewne problemy, dobrze trafiliście. Wiadomości24.pl to pierwszy krok do spełnienia marzeń :-)

Sonda

Piszesz, bo...

Pisz tak, żeby czytały Cię miliony. Zostań bogiem pióra / Fot. Lothar Spurzem, licencja CC 2.0

Jak to ugryźć?


Żeby zacząć publikować materiały w W24, trzeba wiedzieć, jak działa serwis. Informacje dotyczące logowania, panelu autorskiego, dodawania zdjęć, zasad przyznawania nagród tygodnia i innych akcji cyklicznie prowadzonych w serwisie, znajdziecie w naszym przewodniku.

Rozpoczynając swoją przygodę z W24, startujecie od zera. Tylko od Was zależy ile osiągniecie i jaki poziom uprawnień zdobędziecie: zatrzymacie się na Debiutancie czy będziecie mieli chrapkę na Redaktora? Apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego gwarantuję, że po pierwszych publikacjach złapiecie bakcyla i będziecie chcieli zajść jak najwyżej.

Promuj się, dodając Google+ oraz Lubię to z Facebooka

Pisząc do naszego serwisu, macie więc szansę zaistnieć w internecie. Jeżeli Wasze teksty będą interesujące i świetnie napisane, nie tylko możecie trafić na stronę główną, ale również na łamy gazet. Wasz materiał na infoscreenie może też obejrzeć kilkaset tysięcy pasażerów warszawskiego metra.

Zainteresowani? Więcej szczegółów znajdziecie tutaj: Dlaczego warto być aktywnym użytkownikiem W24?

Zanim zaczniecie pisać, koniecznie przeczytajcie kodeks dziennikarza.

Pióro w dłoń!


Wiecie już, jak działa strona i znacie zasady publikacji. Czas więc przejść do rzeczy :-) Macie temat, materiał, odpalacie komputer i... zaczynacie się zastanawiać, jak powinien być zbudowany taki tekst. Kilka praktycznych porad znajdziecie w artykułach: Jak pisać krótko, przystępnie i na temat?, Jak napisać artykuł? Poszczególne fazy, Warsztat pisarza, czyli porady jak pisać i Wołanie o pomoc, czyli jak pisać dla serwisu dziennikarskiego, Trochę sztuki w newsie?.

Hmmm... Brzmi ciekawie, ale żeby zacząć pisać, trzeba mieć jakiś pomysł na tekst... Jeśli nie wiecie, o czym pisać, opiszcie swoje otoczenie. Może budują w Waszej miejscowości nową szkołę lub drogę? A może niedaleko w domu kultury odbywają się ciekawe zajęcia? Nie martwcie się, najprostsze pomysły zwykle są najlepsze :-)

Internet. Oswajamy bestię


Internet rządzi się trochę innymi prawami niż prasa papierowa. Tytuły muszą być sformułowane tak, żeby wzbudziły zainteresowanie u czytelnika i jednocześnie przekazały maksymalną ilość informacji. Tagi powinny zawierać wszystkie słowa kluczowe, które ułatwią internaucie dotarcie do tekstu poprzez wyszukiwarkę Google. Trudne? Rozkładamy dla Was misterną konstrukcję tekstu na czynniki pierwsze :-) Przestudiujcie wymienione artykuły, a internet nie będzie miał już przed Wami tajemnic: Jak pisać tekst do internetu, Jak pisać, by skutecznie pozycjonować swoje artykuły, Jak konstruować tekst do gazety internetowej, Dobry tytuł to połowa sukcesu, Cała prawda o tagach, O Google News słów kilka.

O tym, jak popracować nad warsztatem, jak zrobić świetne zdjęcie, jak stworzyć dobry wywiad, przeczytacie na kolejnej stronie -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (31):

Sortuj komentarze:

chachacha!!
  • chachacha!!
  • 21.07.2011 15:49

"Osobiście nie widzę powodu do aż takiej frustracji z Twojej strony; chyba, że w24 tkwi w Twoim sercu bardziej, niż sama się do tego przyznajesz i to z powodów, które swoimi wypowiedziami starannie kamuflujesz." - J.K w odp do eM...
noooo !!! coś w tym chyba jest....

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Bum - z mojej strony to też był sarkazm. Najgorsze jest to, że wielu na poważnie pisze o istniejących tu w serwisie Towarzystwach wzajemnej Adoracji, tak jakby było coś złego w tym, ze ludzie się lubią i cenią?! Pozdrawiam serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bum
  • bum
  • 21.07.2011 07:52

Panie Krzysztofie, przecież to był sarkazm - i absolutnie nie o Panu :) Czy naprawdę muszę wyjaśniać, że miałem na myśli komentatorów w rodzaju Miry? Stąd cudzysłów przy "wielbicielach". Jeśli ktokolwiek z poważnych komentatorów, choćby i oponentów, ale z twarzą, poczuł się urażony, spieszę z przeprosinami. Ale nie przepuszczę modliszce, która wpada gdzieś, dosaidając kropidła niczym miotły, wyzywa ludzi od komuchów, ma czelność insynuować, że ktoś nie ma duszy itp. A kysz pod Częstochowę, czy do Torunia, czy gdzie się tam aktualnie kłębicie. Może się napatoczy jakaś reporterka do pobicia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadziu, jako Pani wielbiciel czekam na należny czek za poparcie. Ale nas "bum"rozszyfrował...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@bum - :):):)

Komentarz został ukrytyrozwiń
bum
  • bum
  • 20.07.2011 16:03

Pani Jadziu, tak sobie czytam czasem, i czasem odnoszę wrażenie, że Pani nieźle płaci tym swoim "wielbicielom" ;) Pojawiają się wszędzie, gdzie Pani, piją każde słowo z Pani ust, skrzętnie zapamiętują Pani poglądy na każdy temat, nieomal cytatami rzucają - wzorcowy fanclub :))) Gdyby nie mój szacun dla Pani, podejrzewałbym, że sama sobie Pani zatrudniła ten entourage; Na pewno mogą się cieszyć autorzy, bo gdzie Pani nie zajrzy, ciągnie się za panią stado piesków uczepionych łydki i zostawia nawóz pod każdym artem.

Rozumiem, że to może męczyć - proszę się nie przejmować. Ochraniacze na łydki, miotła w dłoń i naprzód :)

A artykuł bardzo fajny, skierowany do jasno określonej grupy; nie rozumiem eM - czego można by w nim nie pojąć i jakim cudem dziennikarz bez kompleksów mógłby go uznać za przytyk do swojego pisania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uderz w stół - a wyskoczą natychmiast z brzękiem KONWERTYCI, którzy nie pokazując swojego szlachetnego oblicza, nie zdradzając swego wieku i proweniencji przypisują mi komuchostwo. Jest to w pojęciach i ustach tego rodzaju osobników najwyższą obelgą, jaką można rzucić w osobę, której nie lubią i której poglądów nie uznają.
Jak znam życie - są to najczęściej osobniki demonstrujące krzykliwie nowe wyznanie - antykomunizm, ponieważ sami prawdopodobnie do PZPR należeli. Z tej też racji nie wyobrażają sobie, że można było przeżyć lata komuny BĘDAC ZWYKŁYM, bezpartyjnym obywatelem. Stąd też to wiecznie demonstrowane niezadowolenie z życia, plucie na wszystko co jest - bo najlepiej im było wtedy. Pełno tu takich osobników tak samo, jak na Krakowskim Przedmieściu.

Mira - jak wszyscy fałszywie pojmujący sprawy wiary - pokrzykujesz na mnie jakbyś miała do tego jakiekolwiek prawo. Jesteś bardziej papieska od Papieża i bacz, abyś się nie natknęła na podobnych sobie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mira
  • Mira
  • 20.07.2011 09:46

Jadwigo Kowalczyk! Zawsze deklarujesz swój światopogląd jako ATEISTKA .Zostaw sprawy BOSKIE wierzącym w Boga !!!!Zajmij się swoja postawą społeczną , duszy nie masz , więc zajmij sie swoim zdrowiem i życiem tak jak nakazuje dobry obyczaj dla komuchow i takich jak oni odmieńców .
Tekst jest poniżej normalnych a uznanych norm przyzwoitości !Autorka tego tekstu(Katarzyna Olczak) albo jest osobą mało wrażliwą na sprawy duchowe albo zrobiła prowokację wobec osób wierzących w BOGA . W pełni popieram opine (napisaną w bardzo stonowany sposób przez osobę z nickiem "eM"we wszystkich postach)

Komentarz został ukrytyrozwiń
lepszy
  • lepszy
  • 20.07.2011 08:45

Najpierw tępicie lepszych od siebie,a potem znowu szukacie naiwnych.
Nie wiem po co wam ta agitka - spada poczytność? Kto będzie czytał te wymądrzania p.Kowalczykowej czy jeszcze innych weteranów partyjnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ eM - jesli dla laika ten tekst nie jest czytelny, to jest to laik nie majacy szans na jakiekolwiek pisanie; jeśli poziom niektórych tekstów plasuje sie na granicy dopuszczalnosci - to są zamieszczane chyba nie z desperacji, ale na zachetę: bo zawierają jakąś nieporadnie wyrażona treść, a ich autor usiłuje coś powiedzieć.
Droga eM - brałas w tym udział i wiesz, jakie teksty napływają do moderacji.
Dramatyzujesz teraz z powodu słowa "bogiem"; być może Autorka powinna napisać "mistrzem", lub "Casanową" - każde z tych określeń zawiera w sobie równie potężny ładunek samozadowolenia i autokreacj nowopiszących.
Osobiście nie widzę powodu do aż takiej frustracji z Twojej strony; chyba, że w24 tkwi w Twoim sercu bardziej, niż sama się do tego przyznajesz i to z powodów, które swoimi wypowiedziami starannie kamuflujesz. Bo to, co napisała Katarzyna na użytek młodych/nowych/początkujacych nie daje ppowodu do aż takiego rozgoryczenia, jakie wykazujesz. Sorry - tak odbieram Twoje wpisy.
Pozdrawiam serdecznie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.