Piszczek ratuje Borussię w 90. minucie! Zobacz bramkę Polaka

Borussia Dortmund wygrała w meczu 7. kolejki ligi niemieckiej z Mainz 2:1. Wyjazdowe trzy punkty, mistrzowi Niemiec zapewnił Łukasz Piszczek, w ostatniej akcji meczu! Zobacz skrót spotkania.

/ Fot. PAP/EPA/FREDRIK VON ERICHSENPiłkarze Mainz do przerwy prowadzili z Borussią 1:0. Wyrównanie gościom dał Perisić, przy dużym udziale Lewandowskiego i Piszczka. Jednak najlepsze dla Polaków miało dopiero nadejść. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry, po wybiciu dośrodkowania, do bezpańskiej piłki dopadł Piszczek. Jego uderzenie, po dwóch rykoszetach, znalazło drogę do bramki rywali!

W spotkaniu "polskiej" Borussii, Piszczek zagrał 90 min, Lewandowski 75 min, a Błaszczykowski pojawił się na murawie w 86. minucie meczu. Dzięki wygranej, Borussia awansowała na 8. miejsce w tabeli Bundesligi.

FSV Mainz - Borussia Dortmund 1:2 (1:0)
(Muller 33' - Perisic 64', Piszczek 90')

Muller - Fathi, Noveski, Bungert, Pospech - Polanski, Soto (87. Caligiuri) - Riise, Choupo-Moting (43. Ujah), Muller (75. Ivanschitz) - Baumgartlinger

Weidenfeller - Piszczek, Subotic, Hummels, Lowe - Kehl, Gundogan (86. Błaszczykowski) - Goetze, Kagawa (70. Leitner), Perisic - Lewandowski (75. Barrios)

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.