Facebook Google+ Twitter

"Piszczyk" w Teatrze Polskim w Poznaniu. Zaprojektuj plakat, wygraj konkurs!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-03-15 12:44

Teatr Polski w Poznaniu ogłasza konkurs na plakat spektaklu „Piszczyk” w reżyserii Piotra Ratajczaka (tekst: Sebastian Majewski, dramaturgia Jan Czapliński). Konkurs ma charakter otwarty, ale skierowany jest przede wszystkim do grafików, projektantów, artystów plastyków oraz osób i firm zajmujących się projektowaniem reklamowym.

 / Fot. Marek i Ewa Wojciechowscy; GNU1.2Obywatel Piszczyk, zarówno w literackiej wersji Jerzego Stefana Stawińskiego, jak i w filmowej interpretacji Andrzeja Munka, to kanon polskiego kina i literatury – prawdziwie polski bohater XX wieku. Jan Piszczyk pragnie być wzorowym obywatelem polskiego państwa, stara się dostosować do wszystkich norm i wzorców dyktowanych przez narodową i kulturową rzeczywistość. Konformizm Jana Piszczyka nie wpisuje się w pędzącego ducha historii, zmieniające się warunki polityczne i społeczne. Piszczyk zawsze przegrywa i nigdy nie udaje mu się być tym normalnym, przeciętnym obywatelem. Twórcy spektaklu wskrzeszają postać Jana Piszczyka i starają się pokazać go w dzisiejszej przestrzeni społecznej i politycznej, począwszy od lat 80. po pierwszą dekadę XXI wieku. Kim byłby dziś Jan Piszczyk? A może wszyscy po trochu jesteśmy takimi tragikomicznymi konformistami? - Piotr Ratajczak, reżyser spektaklu.

Premiera przedstawienia w reżyserii Piotra Ratajczaka odbędzie się 25 maja 2013.

Prace konkursowe, wszelkie pytania prosimy kierować wyłącznie na adres e-mail: konkurs@teatr-polski.pl. Zgłoszenia można przysyłać do dnia 31 marca 2013 r. włącznie.

Autorowi wybranego projektu zostanie przyznana nagroda pieniężna w wysokości 2500 zł.
Szczegóły dotyczące wymagań technicznych oraz informacji umieszczonych na plakacie znajdują się w regulaminie konkursu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.