Facebook Google+ Twitter

Piszemy o autorach: Adam Sęczkowski

Adama Sęczkowskiego przedstawiać Wam nie muszę. W czasie trwania ME w siatkówce kobiet regularnie dostarczał nam relacji z przebiegu spotkań. Dziś opowiada nam nieco o sobie i o swojej działaności dla Wiadomości24.

 / Fot. Zdjęcie z archiwum Adama SęczkowskiegoAdam trafił do naszego serwisu na początku tego roku. Sam tak wspomina swoje początki: - Zastanawiałem się, jak sobie poradzę w tej branży. Mój pierwszy artykuł "newsowy" dotyczył wydarzenia muzycznego w Łodzi, jakim był występ czeskiego zespół muzyki dawnej Musica Florea. To były przysłowiowe pierwsze koty za płoty. Następnym artykułem był "Koniec łódzkiego aquaparku Fala?". Ten artykuł został przeczytany przez wielu internautów, ale gdy przeczytałem pierwszą opinię pod nim, to zastanawiałem się, czy dalej brnąć w dziennikarstwo. Nie zapomnę podpisu: Dobre intencje: plus, treść: minus.

Na szczęście Adam się nie zniechęcił. Obecnie ma na swoim koncie przeszło sześćdziesiąt materiałów. Po blisko roku stwierdza: - W serwisie poznałem wiele fantastycznych osób, które pomagają przy tworzeniu artykułów, a czasem dobrym słowem i dobrą opinią utwierdzają mnie w tym, że to co robię ma sens. Chciałbym podziękować całej redakcji oraz użytkownikom serwisu.

Adam z wykształcenia jest politologiem, ukończył również studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim, kierunek: bankowość. Wprawdzie na co dzień pracuje w branży bankowej (obecnie szuka pracy), chętnie jednak zajmowałby się dziennikarstwem. - Marzę, by w przyszłości mieć dobry dochód z pisania - przyznaje. - Interesuje mnie przede wszystkim tematyka społeczna oraz relacjonowanie wybranych wydarzeń kulturalnych oraz sportowych, jakie mają miejsce na terenie Łodzi, a także przeprowadzanie i publikacje wywiadów z osobami ze świata "celebrities".

Adam, który ostatnio zasłynął w naszym serwisie z fantastycznych relacji z mistrzostw świata w siatkówce kobiet przyznaje, że na myśl o zawodach organizowanych w jego mieście cieszył się od dawna. W przeszłości bardzo lubił śledzić w internecie relacje "live" z różnego typu imprez sportowych. - Gdy dowiedziałem się o przyznaniu mi akredytacji na mecze mistrzostw europy kobiet w piłce siatkowej pomyślałem sobie, że spróbuję stanąć po drugiej stronie lustra i samemu relacjonować wydarzenia z łódzkiej hali. Skupiłem się na meczach reprezentacji Polski.
Specjalnie dla wiadomosci24.pl przeprowadziłem również pomeczowe wywiady z polskimi zawodniczkami - opowiada. Okazuje się, że w swojej pracy Adam natknął się również na trudności: - Pamiętam, że podczas jednej z takich relacji doszło do problemów z połączeniem internetowym wewnątrz hali. Zamiast transmisji live meczu naszych siatkarek musiała odbyć się ona po meczu.

Mamy nadzieję, że przed Adamem jeszcze wiele doskonałych relacji. Predyspozycje wszak ma: sam przyznaje, że uwielbia rozmawiać z ludźmi, a to w tym fachu jest niezwykle istotne. Życzymy powodzenia i wielu czytelników!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Dla Adama wielkie brawa i razem z Martą trzymamy mocno kciuki aby wszystkie twoje marzenia i plany pomału się zrealizowały. A dzięki serii artykułów o autorach poznajemy się i często okazuję się jak wiele mamy wspólnego :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znakomity człowiek. Miałam okazję Go poznać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Wam wszystkim za ciepłe słowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też od pewnego czasu podziwiam zaangażowanie bohatera artykułu.

Adamie, mam nadzieję, że już wkrótce doczekasz się szansy, by zostać zawodowym dziennikarzem. Potrzeba takich dziennikarzy, bo smutno jest patrzeć, jak w niektórych redakcjach siedzą osoby, które biorą pieniądze za pisanie takich bzdetów jak to: http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35153,7130752,Tajemnicze_dziewczeta_z_nogami_w_dloniach.html czy to: http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35153,6887033.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawa inicjatywa duży PLUS

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fantastycznie Ewo. Oby więcej takich ludzi na tym świecie, a w tym kraju nie będzie aż tak źle :) Znakomity prezent. Jak ktoś nie widział oto on: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewuniu. Prześlę Ci adres na skrzynkę, choć wolałbym osobiste wręczenie przez Ciebie prezentu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adamie. Obyś dalej szlifował swój dziennikarski warsztat, a inni to doceniali. Redakcja również :) Pozdrawiam z deszczowego Wrocka :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tego, Tomaszu, jeszcze nie wiem, ale Adam nie ma wyjścia i nagrodę powinien chyba przyjąć. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powodzenia Adamie! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.