Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30978 miejsce

Piszemy o autorach: Barbara i Adam Podgórscy

W kolejnej odsłonie naszej akcji przedstawiamy dwójkę autorów: Barbarę i Adama Podgórskich.

 / Fot. Archiwum autorówAdama Podgórskiego i jego żonę Barbarę kojarzy wielu naszych czytelników. Dziś przedstawimy ich nieco bliżej.

Państwo Podgórscy mieszkają w Rudzie Śląskiej. Trafili do nas w marcu 2009 roku. - Otrzymałem wyróżnienie, drugą lokatę w plebiscycie Działacz Obywatelski 2008. Pojechałem do Warszawy i tak poznałem ekipę Wiadomości24 - Pawła Nowackiego i Mateusza Aleksandrowicza - wspomina Adam. Przyznaje, że było to jego pierwsze zetknięcie z naszym serwisem i w ogóle z dziennikarstwem obywatelskim. Jak widać - spodobało się. Adam opowiada: Wcześniej napisałem kilka publikacji na www.ngo.pl, bo aktywnie działam w NGO. No i tak się zaczęło. 125 materiałów opublikowanych w ciągu 10 miesięcy to chyba nieźle.

 / Fot. Archiwum autorówAdam przyznaje, że Wiadomości24 to ważny element jego życia: To dobry serwis. Oczywiście nie zaspokaja oczekiwań na pełną informację, ale wiele dobrego i ciekawego można się tu dowiedzieć. Poza tym zawiera się interesujące znajomości. Nie zabiegamy specjalnie o to, bo każda nowa twarz w gronie znajomych wymaga potem traktowania z szacunkiem i odpowiadania na korespondencję, ale jesteśmy radzi, kiedy ktoś nam proponuje dołączenie nas do grupy przyjaciół.

Nie wszystko jest jednak tak idealne: Czasem za dużo tu osobistych ambicji. To się wyczuwa. W czymś takim nie będziemy uczestniczyli. Interesuje nas podstawowa misja W24 i z nią się identyfikujemy. Czyli pisać o ludziach i dla ludzi - deklaruje nasz autor.

Podgórscy przyznają, że piszą chętnie o wszystkim, ale ze względu na permanentny brak czasu skupiają się głównie na sprawach rudzkich. - Piszemy o tym co się dzieje, w czym uczestniczymy, jeśli czas pozwala, o ludziach, których znamy i lubimy albo których dopiero poznajemy i... też lubimy. O pasjonatach, o pozytywnie zakręconych.

 / Fot. Archiwum autorówPodgórscy prowadzą bardzo aktywny tryb życia. Adam kończy studia podyplomowe, prowadzi dwie aktywnie działające organizacje: Rudzkie Towarzystwo Przyjaciół Drzew (www.rtpd.pgd.pl) oraz Rudzkie Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom Przestępstw (www.rspop.cba.pl). Basia uczęszcza na wykłady Uniwersytetu Trzeciego Wieku, pomaga Adamowi w jego działalności społecznej, zajmuje się wnuczkami i ukochaną suczką Nutką. Oboje interesują się dziejami Rudy Śląskiej. - Interesuje mnie przeszłość mojego miasta, znam niemal całą dotyczącą go literaturę - deklaruje Adam.

Z naszej strony dziękujemy Adamowi i Barbarze za wkład, jaki mają w tworzenie naszego serwisu. I oczywiście... czekamy na więcej! :)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Kochani! Wszyscy! Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni tym dobrem, co z Waszej strony nas dotyka. Nie jestesmy tylko do końca pewni, czy rzeczywiście na te dowody sympatii i uznania zasługujemy. Najwżniejsze, że jesteśmy z Wami. Dziekujemy za doznane honowy. Pozostajemy z wdzięcznością, łącząc życzenia spełnienia wszelkich Waszych marzeń, i tych dziennikarskich, i tcyh bardziej osobistych. Pyrsk! Ku chwale Rudy Ślaskiej!- Adam Z Basieńką, ktora w tej chwili jedzie autobusem do sanatorium w Ciechocinku, więc przeczyta ten pean na swoją cześć dopiero po powrocie 30. grudnia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A na dokładkę, jak widać - przeurocze, kochające się małżeństwo.
Pozdrowienia dla Państwa Pogórskich ode mnie, a dla Nutki - od Fumci. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Czyli pisać o ludziach i dla ludzi "O pasjonatach, o pozytywnie zakręconych" - i to jest to !
Pozdrawiam serdecznie i życzę by aktywność trybu życia nie zmalała ani na chwilkę.
B.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Adamie, pozdrawiam i cieszę się, że pan z nami jest :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Również przyłączam się do pozdrowień i życzę powodzenia :))). 5+ :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zgodzić się z moimi przedmówczyniami:) Nie miałem okazji jeszcze poznać osobiście, ale wiem jak wspaniała postawa obywatelska cechuje Panią Barbarę i Pana Adama Podgórskich:) Oby więcej takich ludzi w naszym serwisie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Życzę wszystkiego najlepszego.))
Przesyłam pozdrowienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniali ludzie, oby takich było więcej....:) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.