Facebook Google+ Twitter

Piszemy o autorach: Gabriela Blajer

Wracamy do znanego wam cyklu "Piszemy o autorach". Tym razem przedstawiamy sylwetkę Gabrieli Blajer.

 / Fot. Gabriela Blajer- Do W24 trafiłam jesienią ubiegłego roku. Od dwóch lat związana z lokalnymi mediami. Szukałam w sieci miejsca, w którym mogłabym się realizować, bez sztywnych ograniczeń. Napisać o tym, co kocham, co jest mi obojętne, ale może kogoś innego zainteresuje, ale i o tym, co mnie najzwyczajniej w świecie po prostu wkurza. - mówi o sobie Gabriela Blajer.

Gabriela opublikowała w serwisie Wiadomości24, 72 artykuły i 14 galerii. Jak mówi - przyciągnął ją do serwisu szeroki wachlarz tematyczny. Choć przyznaje, że "bywa ostro", ma świadomość, że na tym m.in. polega dziennikarstwo.

Wiadomości24 nie są pierwszym serwisem, dla którego pisała autorka. Debiutowała w "MM Rzeszów", "Korespondencie Łańcuckim". Ważnym etapem było dla niej zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim "Niezapomniane wakacje", zorganizowanym przez dwutygodnik edukacyjny "Cogito". Gabriela może też pochwalić się rolą redaktor naczelnej szkolnego koncernu medialnego, które działa w jej liceum. - To wszystko sprawiło, że w dziennikarstwo wpadłam po uszy i tak zostałam. I ciągle mi mało! - puentuje listę swoich aktywności dziennikarskich.

Gabriela Blajer jest tegoroczną maturzystką. Uczyła się w klasie o profilu humanistycznym w I LO w Łańcucie. Jak mówi, szkoła spowodowała, że zaprzyjaźniła się z pisaniem. Od października chce studiować filologię polską, a w przyszłości studia z zarządzania mediami. - Nie chciałabym pracować w radiu lub telewizji tylko dlatego, że skończyłby mi się czas antenowy, a ja bym dalej gadała i gadała - wyznaje z rozbrajającą szczerością.

- Pisanie jest dla mnie nieprawdopodobnym szczęściem. Coraz częściej aż skręca mnie, by usiąść z laptopem na kolanach i pisać, pisać, pisać... Prowadzę nocny tryb życia, a korzystając z najdłuższych wakacji w życiu nadrabiam zaległości w czytaniu. Kocham literaturę, teatr (ale tylko jako widz) i rogaliki z nadzieniem cynamonowym. - mówi autorka. Inną jej pasją jest zbieranie kapsli po napojach Tymbarku, ze złotymi myślami pod nakrętką. Gabriela uczy się również języka migowego. - Pomyślałam, że miganie będzie dobrym sposobem na milczenie. - stwierdza. Oprócz tego skończyła kurs wychowawcy kolonijnego, bo jak przyznaje, dzieci, to jej kolejna słabość. Ma zamiar zrobić też kurs pilota wycieczek. To nie koniec szerokich zainteresowań autorki. Zajmuje się też bibułkarstwem (zdjęcia papierowych dzieł można zobaczyć na prowadzonym przez nią blogu), działa jako wolontariuszka w ramach akcji "Pola Nadziei" i "Marzycielska Poczta". Stworzyła też drzewo genealogiczne własnej rodziny.

- Absolutnie nie żałuję decyzji o włączeniu się do Wiadomości24.pl. Dziennikarstwo obywatelskie rośnie w siłę, z czego się bardzo cieszę. Nasze społeczeństwo nie może być obojętne, bierne i w dodatku z tendencją do narzekania. Żeby coś zmienić, trzeba działać - mówi Gabriela Blajer.

My zaś możemy tylko na koniec zapytać autorki, skąd bierze czas na tyle aktywności i czy jej doba trwa 48 godzin?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

zonk
  • zonk
  • 19.06.2011 17:08

zawalista babka! :)
dziękuję pani Gabrysiu za te wszystkie maile które ze sobą wymieniliśmy. Poznanie pani było strzałem w dziesiątkę. Pozdrowienia od Romana

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jeż
  • Jeż
  • 18.06.2011 17:05

Zgadzam się z przedmówczyniami. Najfajniejsza dziennikarka na Podkarpaciu!!! Przesympatyczna dziewczyna, bardzo energiczna, bezpośrednia i otwarta na ludzi. Miałem okazję porozmawiać z nią kilka razy i przekonałem się że ta kobieta wie czego chce. Same konkretne informacje, rzeczowe podejście do sprawy i śliczna uroda. Same plusy, pani Gabrysiu. :)))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gabrysiu - niezmąconej pogody ducha i zapału w realizacji wszystkich zamiarów. Dla tegorocznaej maturzystki to początek wszystkiego. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gabrysia to bardzo energiczna, komunikatywna i ciekawa świata dziewczyna. Miałam przyjemność poznać ją osobiście na niedawnej gali Dziennikarzy Obywatelskich i przyznaję, iż jej sposób bycia idealnie pasuje do zawodu dziennikarza.
Pozdrawiam serdecznie ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.