Facebook Google+ Twitter

Piszemy o autorach: Grzegorz Franki

W ubiegłym tygodniu jednym z laureatów nagrody tygodnia został Grzegorz Franki.

 / Fot. Zdjęcie autoraGrzegorz Franki jest z nami od niedawna, ale już zwrócił na siebie uwagę ciekawymi, rzetelnie przygotowanymi materiałami. Zwłaszcza dwa z nich (Z Chorzowa do Warszawy w przedsionku toalety oraz W Katowicach powstanie warsztat naprawy wózków inwalidzkich) zwróciły naszą uwagę - na tyle skutecznie, że Grzegorz został jednym z ubiegłotygodniowych laureatów nagrody tygodnia.

- Na portal Wiadomości24 trafiłem dawno, dawno temu pewnie przez przypadek, szukając w internecie jakichś konkretnych informacji - opowiada Grzegorz. - Czasem tu zaglądałem, spodobało mi się to, że umieszczanych jest wiele informacji lokalnych, ale też ogólnopolskich, których nie ma na innych portalach. Bezpośrednią inspiracją do tego, by spróbować pisać u Was był fakt, że znam Pana Adama Podgórskiego, który publikuje już jakiś czas na portalu.

W materiałach Grzegorza zwraca uwagę tematyka, którą porusza. Są to zazwyczaj teksty dotyczące osób niepełnosprawnych. Traktują one o problemach, z jakimi muszą się borykać tacy ludzie w codziennym życiu. Ale nie tylko - jeden z ostatnich artykułów Grzegorza traktuje o poradniku savoir - vivre wobec osób niepełnosprawnych, który ukazał się jakiś czas temu w Polsce. Sam autor tak opowiada o swoich zainteresowaniach: - Jest tu wielu ludzi, którzy chcą być zawodowymi dziennikarzami i mam nadzieję, że zainteresuję ich problematyką, którą zamierzam tu poruszać w swoich tekstach. A ta problematyka to polityka społeczna, ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych oraz wykluczonych społecznie ze względu na choroby, ubóstwo, patologie, bezdomność. Ciągle - moim zdaniem - te obszary życia w naszych mediach poruszane są marginalnie, albo w sposób stereotypowy.

Pomoc niepełnosprawnym to nie jedyna życiowa pasja Grzegorza: - Moje inne zainteresowania to przede wszystkim polityka, podróże, historia i język Górnego Śląska, drewniana architektura sakralna. Niestety, na moje pasje mam niewiele czasu. W życiu najbardziej cenię sobie swoich bliskich i innych ludzi. Uważam, że każdy człowiek jest ciekawy i może wnieść coś dobrego w życie innych.

Mamy nadzieję, że Grzegorz zostanie z nami na dłużej. Tworzy teksty, które są nie tylko potrzebne, ale również bardzo przyjemne w odbiorze. Życzymy powodzenia - zarówno w czytaniu, jak i w niesieniu pomocy tym, którzy jej potrzebują.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Bardzo dobrze że o Grzegorzu w tym serwisie już na początku jego dziennikarskiej drogi zrobiło się głośno. Dobry początek to podstawa!!! Byle tak dalej.

Ten cykl jest bardzo dobry :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem próżny, więc dziekuję za miła wzmiankę o mnie. serdeczności - Adam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram cykl świetny

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo podoba mi sie ten cykl artykułów, to świetny pomysł na poznanie osób które tu coś tam tworzą. Cieszy mnie to że dzięki tym artykułom mogę zobaczyć Was wszystkich z innej perspektywy.

Co do Grzegorza to pisze ciekawie i jest ciekawym człowiekiem :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.