Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17009 miejsce

Piszemy o autorach: Mateusz Grochocki

Mateusz jest z nami od marca tego roku. Oglądanie zdjęć jego autorstwa to prawdziwa przyjemność dla oka.

 / Fot. Radosław ZawadzkiW ubiegłym tygodniu laureatem nagrody tygodnia został Mateusz Grochocki, który nieustannie zachwyca nas swoimi relacjami fotograficznymi, takimi jak Żydowskie święto namiotów w Warszawie czy Tata jest, dziecka nie ma - demonstracja dyskryminowanych ojców. Zdjęcia Mateusza naprawdę zachwycają: są pełne życia, doskonale oddają klimat fotografowanych wydarzeń.

Mateusz jest z nami od marca tego roku. W tym czasie opublikował kilka artykułów i kilkadziesiąt galerii. Jak sam opowiada, do udzielania się w Wiadomościach24 zachęcił go Radek Zawadzki, jego przyjaciel, z którym wspolnie marzą o zostaniu zawodowymi fotografami. - Jako że i tak chodziliśmy na różne wydarzenia na mieście doskonalić warsztat, nie było złym pomysłem gdzieś te zdjęcia wysyłać. Ważnym powodem były też praktyki - zarówno te, które muszę wpisać w indeks, jak i te prawdziwe, czyli pokazujące, jak się pracuje w redakcji - opowiada Mateusz.

Na co dzień Mateusz jest studentem Uniwersytetu Warszawskiego. Kształci się - jakżeby inaczej - w dziedzinie dziennikarstwa i fotografii prasowej. Przyznaje, że nie jest to może szkoła fotograficzna, ale przecież teoretyczna wiedza o mediach również się w tym fachu przydaje.

Mateusz to prawdziwy pasjonat. W swoim zajęciu najbardziej lubi to, że dzięki niemu ma możliwość brania udziału w ciekawych zdarzeniach, poznawania nowych ludzi i miejsc. Praca fotoreportera nie zawsze jest jednak przyjemna: - Ludzie bardzo różnie reagują na aparat. Pobity jeszcze nie zostałem, ale ile się nasłuchałem przekleństw i oskarżeń pod adresem mediów, to moje - opowiada Mateusz. Zwraca również uwagę na różnicę pomiędzy pracą fotoreportera a dziennikarzem pracującym za biurkiem: - Jak pada, to się moknie, jak jest zimno, to się marznie, jak gdzieś trzeba być, to się biegnie nie zaważając na ciężar sprzętu - tłumaczy.

Trzymamy kciuki za Mateusza. No i oczywiście czekamy na kolejne galerie jego autorstwa. Tych, którzy jeszcze ich nie znają, zapraszamy do oglądania tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

To Mateusz ma tak jak ja :D tez sie na mnie (czy tez na moj aparat) ludzie dziwnie patrza :P
Fajny tekst :)), pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję, Przyjacielu! Zawsze wiedziałam, że będziesz sławny :D PS: Twoje zdjęcia wymiatają. Ale to już wiesz ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Agnieszko, bo lista materiałów nie uwzględnia tych pisanych na autorskiego bloga. :) Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

wow ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 19.10.2009 15:40

A to glodomor wstretny!
Jesli idzie o "palec", to niestety skonczylam na ostatnim zdaniu na I stronie: "....już miesiąc później statek jej przybił do brzegów Słowacji." i dalej nie mialam juz sily.
Zbyt teMpa jeZdem na takie lotne artykuly.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 19.10.2009 15:35

no i widzisz Agnieszko, ktoś "zziarł" gwiazdkę! ;-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 19.10.2009 15:34

Agnieszko zainteresuj się losem palca. ;-))

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 19.10.2009 15:29

Dobra rada. Zobaczymy, co wtedy licznik pokaze, gdyz przede mna było 3 komentatorow, 5 czerwonych gwiazdek i owo dziwne 4.
A w ogole licznik cos nie tentego, gdyz pokazuje, ze pani wydawca opublikowala 112 artykulow, a tak naprawde jest ich 104.
Kto kogo tu w konia robi?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 19.10.2009 15:18

Agnieszko możesz dodać gwiazdkę!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 19.10.2009 15:17

Agnieszko tekst jest komentowany od najstarszego w hierarchii (2 słownie dwa słowa), poprzez klasę średnią (cztery słowa) do najniższej. A ty Agnieszko palca słowackiego męczennika nie ściągnęłaś, uważaj, bo są zarezerwowane dla tych z góry, uprasza się nie grzeszyć!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.