Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31578 miejsce

Piszemy o autorach: Michalina Guzikowska

O swojej drodze ku spełnionym, dziennikarskim marzeniom opowiada Michalina Guzikowska.

 / Fot. Archiwum autorkiMichalina Guzikowska przyznaje, że o dziennikarstwie marzyła praktycznie od zawsze. - Już w podstawówce sprecyzowałam swoje plany życiowe, w liceum wybrałam klasę o profilu humanistyczno-dziennikarskim, a przedmiot propedeutyka wiedzy dziennikarskiej skończyłam z oceną celującą. Nigdy jednak nie próbowałam swoich sił w "prawdziwych" mediach, ba, nawet w żadnej szkolnej gazetce. Dlatego wyjazd do Warszawy na studia dziennikarskie był zagraniem va banque.

Jako studentka Michalina poszukiwała możliwości odbycia praktyk dziennikarskich. Tak trafiła na Wiadomości24. - To był dla mnie w ogóle pierwszy kontakt z dziennikarstwem, więc byłam bardzo przejęta za każdym razem, gdy przychodziłam do redakcji - wspomina.

Po praktykach w Wiadomościach24 przyszła pora na staż w dzienniku "Polska". Obecnie nasza autorka odbywa staż w "Newsweeku". Luźną współpracą non-profit jest związana z serwisami dlaLejdis.pl i TwojaEuropa.pl.

 / Fot. Archiwum autorkiAle to nie wszystko - na co dzień Michalina studiuje dziennikarstwo (obecnie drugi rok). Ponieważ jest pewna, że to, co chce robić w życiu to właśnie praca w mediach, stara się podporządkować realizacji tego marzenia różne dziedziny życia. Z zapałem uczy się języków obcych: na tapecie są angielski, niemiecki, hiszpański i francuski. - W końcu jakoś muszę się z ludźmi porozumiewać - tłumaczy.

Pytana o swoje dziennikarskie wzory, Michalina nie ma wątpliwości: to Ryszard Kapuściński i Oriana Fallacci. - Za bezkompromisowość, odwagę, honor i dumę - wymienia.

Michalina przyznaje, że lubi pisać bardzo różne teksty, ale jej marzeniem jest reportaż. - Pasjonuje mnie spisywanie historii poszczególnych osób, słuchanie, co im się przydarzyło - opowiada.
Pewien respekt czuje przed felietonem: - Zdaję sobię sprawę, że to gatunek zarezerwowany tylko dla najlepszych.

Mimo tak bogatego życia zawodowego, Michalina przyznaje, że Wiadomości24 zagościły w jej życiu na stałe. Opowiada: - Właśnie mija rok, odkąd znalazłam się w serwisie. Choć teraz nie publikuję zbyt często, to jednak nadal regularnie odwiedzam stronę i staram się śledzić, co się  / Fot. Archiwum autorkitutaj dzieje. Poza tym, spotkałam tutaj niesamowitych ludzi, którzy stali się częścią mojego życia. Z Rafałem Nastarowiczem często dyskutujemy o sporcie (czasem udaje mi się namówić go na rozmowę o czymś innym niż siatkówka), filmach i tak po prostu o tym, co u kogo słychać. Zaprzyjaźniłam się również z Przemkiem Trubalskim, z którym spędziłam niejeden wieczór przy piwku, prowadząc żywiołowe dyskusje na przeróżne tematy.

Michalinie życzymy wielu sukcesów i wspaniałych tekstów. Tekstów, bo - jak sama przyznaje - to właśnie ta forma dziennikarstwa pociąga ją najbardziej. - Nie mam "parcia na szkło" - deklaruje. - Wolę pisać. I mam nadzieję, że będę mogła to robić w ramach pracy zawodowej.
Cóż, my co do tego nie mamy najmniejszych wątpliwości. Trzymamy kciuki i czekamy na spełnione marzenia Michaliny w formie tekstów... a może kiedyś również i książki?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Serdeczne Powodzonka Michalino :))).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze raz dziękuję wszystkim i każdemu z osobna :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszelkiej pomyślności i sukcesów!
:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adamie, myślę, że moglibyśmy kiedyś wpaść na Domaniewską, przypomnieć się, powspominać to i owo ;) może wówczas i chusty by się znalazły? :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poza tym cieszę się, że przyszło mi służyć w tak zdominowanym przez kobiety plutonie. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Michalina no... hm może pomażemy na blokach Warszawa '08 jak to robią żołnierze, którzy przeszli do cywila? ;)

Możemy też wspólnie pośpiewać: "grupa rezerwy szła do cywila niejedna panna płakała" :D Swoją drogą nowy pobór nie zrobił nam tych chust na zakończenie -> http://wojsko.to2.pl/?c=chusta How rude! -> http://themarcsteinershow.wordpress.com/2007/09/20/222/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powodzenia Michalino! Obrałaś sobie najlepsze wzorce. Dodałabym tu jeszcze Wańkowicza. Dla porządku :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Agata: co do książki, to myślę, że może kiedyś, kiedyś, w hen, hen dalekiej przyszłości spróbuję pobawić się trochę w literaturę. Skoro nie zostanę Miss World, to może chociaż powalczę o Nobla? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję wszystkim za miłe słowa :)

Adam & Mateusz: jakaś propozycja na świętowanie okrągłej pierwszej rocznicy początku praktyk "tamtej" ekipy? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adam: no byli, byli :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.