Facebook Google+ Twitter

Piszemy o autorach: Tomasz Hens

Tym razem wzięliśmy pod lupę Tomka Hensa. Zapraszam do lektury kolejnego odcinka naszej serii.

 / Fot. Archiwum autoraZnacie Tomka Hensa? Z pewnością. Jego materiały (głównie zdjęcia, ale Tomek pisze również teksty) zwracają uwagę czytelników. To również jeden z bardziej aktywnych członków społeczności Wiadomości24: ma na swoim koncie kilkaset komentarzy. W naszym serwisie jest od niecałego roku, ale już dał się poznać członkom redakcji - kilka miesięcy temu odwiedził nas na Domaniewskiej.

Jak się to wszystko zaczęło?- Do Wiadomości24 trafiłem przypadkowo - opowiada Tomek. - Na początku lipca 2009 w Lublinie odbywał się festiwal sztukmistrzów i szukałam na stronach między innymi lokalnych gazet miejsca, gdzie mógłbym umieścić moje zdjęcia. Trafiłem na witrynę Kuriera Lubelskiego. I nieco rozczarowany stwierdziłem, że nie ma tam żadnego adresu, na który mógłbym przesłać swoje fotografię. Ale po dłuższej lekturze zauważyłem, że gazeta korzysta ze zdjęć z serwisu, o którym nigdy nie słyszałem.

W ten sposób Tomek trafił do Wiadomości24. Zarejestrował się, stworzył kilka galerii. Jego relacja z 66. Tour de Pologne została nawet wyróżniona jako jeden z najlepszych materiałów z tej imprezy. Ale nie było łatwo. - Niemal do szału doprowadzało mnie dodawanie galerii - wspomina Tomek. - Mój rekord to cztery godziny. Już nawet nękałem o to redakcję. Ale przyznaję, że gdy zwracano mi już po raz 3. materiał, byłem, delikatnie mówiąc, niezadowolony.

Na pokładzie ORP Lublin i w czeluściach kopalni, czyli jak powstały materiały TomkaNa szczęście cierpliwość naszego Autora została nagrodzona. - Pewnego dnia wyczytałem, że Kurier Lubelski organizuje rejs statkiem wojennym po Bałtyku - opowiada. - Od razu powiedziałem sobie, iż ja tam też muszę się znaleźć. Taka okazja może się nie powtórzyć. Dzięki redakcji dotarłem do dziennikarza, który to organizował z ramienia Kuriera. Dzięki temu znalazłem się na pokładzie ORP Lublin. To był dla mnie materiał przełomowy. Zrozumiałem, że praktycznie nie ma miejsca, którego nie mógłbym odwiedzić. Wcześniej nawet nie marzyłem o rejsie okrętem wojennym, zwiedzaniu kopalni czy fotografowaniu reaktora. Większość reportaży organizuję samodzielnie, ale nie powstały by one, gdyby nie pomoc redakcji w dostaniu się na pokład ORP Lublin. Bez tego wypadu fotograficznego, nie miałbym odwagi na pozostałe.

Niektóre z materiałów, które tworzył, zapadły Tomkowi głęboko w pamięć. Tak było na przykład z wizytą u lubelskich strażaków. - Pamiętam jaki byłem szczęśliwy, kiedy uzyskałem zgodę na zrobienie tego materiału. Radość minęła w dzień robienia zdjęć. Czułem jak ściska mnie w żołądku. Najchętniej nie wychodziłbym z domu. Zdawałem sobie sprawę, jak wiele osób ze strony Straży Pożarnej musiało być zaangażowanych w przygotowanie materiału. Od rzecznika Komendy Wojewódzkiej SP, Komendanta Wojewódzkiego SP, przez Rzecznika Komendy Miejskiej SP, samego Komendanta, dowódcy jednostki. Nie wiedziałem czy podołam temu zadaniu. Poza tym z natury nie jestem zbyt otwarty na innych, a tu musiałem spędzić kilka godzin z kompletnie mi obcymi osobami. Ale myślę, że reportaż wyszedł całkiem przyzwoicie. A strażacy okazali się fantastycznymi ludźmi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Pani Urszulo Agato, pięknie pani opisała pana Tomasza, ale jego dorobek jak na redaktora to bardzo skromny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku brnij do przodu, nie zważaj na nie powodzenia, nie oglądaj się za siebie!
Brawo!
.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam nie dać się odwieźć z wytyczonego planu. Trzymaj Tomku ten kurs! Życzę powodzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku! Wielkie miauki od moich trzech kocic dla Twoich dwóch kocic. Moja cała trójka wgapia się teraz w ekran monitora i podziwia Twoją trikolorkę. Ja też pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku, czasu, zdrowia i funduszy na realizację marzeń. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajnie dowiedziałem się troche od kuchni jaki jest Tomek

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomek, to świetny człowiek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja również pozdrawiam ;)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.