Facebook Google+ Twitter

Piszemy o Autorach W24. Michał Piotr Kościuszko

Student Uniwersytetu Warszawskiego, miłośnik dobrego kina, brytyjskiego rocka, były wielbiciel Leszka Millera i... przyszły laureat nagrody Nike :-) Jaki naprawdę jest Michał Piotr Kościuszko?

Michał Piotr Kościuszko / Fot. W24Michał Piotr Kościuszko to młody Autor W24, który zwrócił Waszą uwagę przede wszystkim Wielką Strategią Jarosława Kaczyńskiego. 1871 odsłon i 49 komentarzy pokazuje, że na takie teksty czekacie: ironiczne, napisane z werwą, aktualne. Pisaliście pod tekstem dowcipne, mocno osadzone w realiach (K. Kolebuk), Michale - przybij piatkę! :) 5* za tekst (J. Kowalczyk), No proszę, jak młode pokolenie doskonale rozumie Wielkiego Stratega... Aż serce rośnie :-) 5 (W. Arciszewski). Teksty Michała przypadły Wam do gustu, dlatego chętnie zdradzimy Wam coś więcej na jego temat :-)

Michał jest studentem Uniwersytetu Warszawskiego, fascynuje się polityką, uwielbia dobre kino. Wymiguje się od odpowiedzi na pytanie dotyczące studiów, ale chętnie opowiada o polityce.

- Jako stosunkowo młody chłopak zainteresowałem się polityką. W domu oczywiście czytało się prasę i oglądało serwisy informacyjne, ale nigdy nie była to dominująca część życia moich rodziców. Bezpośrednią przyczyną moich politycznych ciągot była fascynacja, dziś może odrobinę wstydliwa, Leszkiem Millerem - mówi. - Zobaczyłem go w telewizji, mając dwanaście, może jedenaście lat. Ujął mnie elokwencją i wdziękiem, którego tak brakowało większości polityków. Zacząłem oglądać dużo publicystyki, słuchałem programów radiowych, odkrywałem nowe postaci, rozumiałem coraz więcej. Tak zostało do dziś. Oczywiście w sensie zainteresowania polityką, nie Millerem ;-)

Pisanie fascynowało go od dziecka. - Lubiłem wymyślać historie, spisywać je w pięknych zeszytach. Zawsze brakowało mi motywacji, więc skutkowało to tym, że półki uginały się od brulionów (w końcu każde dzieło musiało być rozpoczęte w nowym i czystym zeszycie), a NIKE jak nie było tak nie ma - śmieje się. - Tak, NIKE, bo w głębi duszy bliższa jest mi literatura, niż dziennikarstwo. Uwielbiam czytać, pochłaniam masę książek, a najbardziej przepadam za Pilchem, Gombrowiczem, Hrabalem i Marquezem.

A jak to było z Joanną Pachlą?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

Inicjatywa może i słuszna, ale od wielu lat niepraktykowana :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znakomita inicjatywa. Gratuluję

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odrobinę szkoda, że autorka nie zdecydowała się na wyeksponowanie innych materiałów, które zamieściłem, bo wbrew temu, co niektórzy - jak zawsze przy takich okazjach - próbują tu wykrzyczeć, nie jest tak, że główną moją ideą jest nienawiść do politycznych szkodników. Zamieściłem dwie galerie, informacje sportowe. Wiem, że miłośnikom PJW (Partii Jedynego Wodza) się one i tak nie spodobają, bo jak ktoś ma inne polityczne sympatie to wszystko co robi jest odbierane jako gówno, ale warto jednak zaznaczyć, że nie jestem tak monotematyczny, jak się niektórym wydaje. Pozdrawiam raz jeszcze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję, pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Michale powiem krótko. Powodzenia i dalszych sukcesów w dziennikarskim fachu. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 15.11.2010 17:59

Owszem zainteresowania światowe, no może angielskie, a w Polsce se mieszkam i za nic mam rodaków.
Takie myśli nasunęły mi się po przeczytaniu tej laurki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Coras
  • Jerzy Coras
  • 15.11.2010 16:25

Zazdrośnie zmotywowany pochwałami i podziękowaniami płynącymi ciurkiem do Autora-gwiazdora W24, czym prędzej sięgnąłem po jego tekst wyróżniony 49 komentarzami i uspokoiłem się.
Od kilku lat w Polsce najłatwiej zrobić karierę na wyszydzaniu i dorzynaniu kaczyzmu. Tyle, że w realu, żeby z tego powodu "zaistnieć" trzeba być politykiem lub nieco więcej się nad tym tematem potrudzić i wykazać trochę większą pomysłowością, i oryginalnością, niż w internecie, gdzie każdy może być ludowym poetą, satyrykiem, filozofem czy pisarzem.
W necie wystarczy w potocznie ironicznej konwencji skrobnąć streszczonko z tego co ukazało się wcześniej w mediach na temat np. "wielkiej" strategii Kaczyńskiego i już powodzenie takiego tekstu-samograja gwarantowane u mało wybrednych pod tym względem antykaczystów.
Autor zaś od razu zyskuje miano bardzo ciekawej, postaci i osobowości, niezależnej w poglądach, i znajduje natychmiast wdzięcznych fanów z tej samej piaskownicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cenię bardzo niezależność poglądów Michała Piotra. Trzymam za niego kciuki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A dziękować, dziękować ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sobie też dałem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.