Facebook Google+ Twitter

PIT 2011 - co powinieneś wiedzieć? Zobacz jak sobie radzić

Nadchodzi gorący okres rozliczania podatków. Gdzie wysłać PIT? Do kiedy musimy złożyć zeznanie podatkowe? Co zrobić w razie spóźnienia? Czy bezpiecznie rozliczać się przez internet? Sprawdź.

 / Fot. Materiały prasoweDla wielu już samo wypełnienie PIT-u jest problemem. Większość rozlicza się w ostatniej chwili, dla jednych oznacza to cały kwiecień, dla innych 30 kwietnia. W wyniku zamieszania związanego z pośpiechem, pojawiają się pytania natury praktycznej. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na kilka z nich.

Do kiedy w tym roku składać PITy?
Do 30 kwietnia, w przypadku osobistego doręczenia zeznania - do godziny zamknięcia US, natomiast kiedy wysyła się je drogą pocztową, istotna jest data nadania. Gdy rozliczamy się elektronicznie, trzeba pamiętać, że formularz musi zostać wygenerowany do 30 kwietnia, do 23.59.

Dokąd wysłać deklarację?
Do Urzędu Skarbowego właściwego dla miejsca zamieszkania w ostatnim dniu 2011 roku. To oznacza, że w ciągu poprzednich miesięcy można było się przeprowadzać kilka razy, zmieniając dzielnice, miasta, województwa. Adres zameldowania jest w tym wypadku bez znaczenia.

Co mam zrobić, jeżeli zeznanie podatkowe zostało przesłane do niewłaściwego US?
Jak powiedział rzecznik Izby Skarbowej, Mirosław Kucharczyk - "wszystko dla podatnika". Urzędy prześlą między sobą zeznanie, a podatnik dostanie informację. Jeśli formularz został przesłany na czas, nie zostanie naliczone żadne opóźnienie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Podatnik
  • Podatnik
  • 03.03.2012 14:03

Bardzo chaotyczne i nieścisłe informacje umieszcza Pani w tym art. Już w pierwszym zdaniu (Trzeba go wysłać i zapłacić odsetki naliczane za każdy dzień opóźnienia).jest nieścisłość Karę za opóźnione wysłanie PIT ustanawia US a podatnik nalicza odsetki od kwoty podatku należnego i ten podatek przekazuje do US, nie zawsze jednak podatnik musi dopłacać , często ma zwrot podatku..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.