Facebook Google+ Twitter

PIT- y do środy, a w warszawskich urzędach pusto...

Tylko około 60 procent mieszkańców Warszawy rozliczyło już swoje zeznania podatkowe. Pomimo tego w stołecznych urzędach skarbowych nie ma kolejek.

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. PAP Andrzej Grygiel– Do poniedziałku zeznania podatkowe złożyło dopiero 60 - 70 procent mieszkańców Warszawy – powiedział redakcji Wiadomosci24.pl rzecznik prasowy Warszawskiej Izby Skarbowej, Andrzej Kulmatycki. – Dla porównania podwarszawskie urzędy skarbowe odwiedziło już ponad 90 procent podatników. Aby rozładować przewidywany ruch urzędnicy już od tygodnia pracują do godziny 18.00. Dalsze wydłużenie godzin pracy we wtorek i środę pozostawiono do indywidualnej decyzji naczelnikom urzędów.

Warszawiacy po raz kolejny czekają ze swoimi PIT-ami na ostatnią chwilę. Staje się to już niestety niechlubną tradycją stolicy. Co ciekawe, historia ubiegłych lat pokazuje, że przeważająca większość spóźnialskich jednak zdąży złożyć deklaracje. Wydatnie pomogą im w tym działania podejmowane przez urzędy. Poza przedłużeniem godzin pracy skarbówek, otworzono specjalne punkty obsługi w urzędach miast, gmin i dzielnic. Przed budynkami urzędów skarbowych aż do północy w środę dostępne będą specjalne urny, w których można będzie zostawić zeznania. Poza osobistym doręczeniem istnieje jeszcze możliwość skorzystania z usług Poczty Polskiej. Decyduje data stempla pocztowego. Należy podkreślić, że dotyczy to tylko i wyłącznie usług operatora publicznego.

Jakie kary grożą za spóźnienie ze złożeniem deklaracji? – Każdy taki przypadek zostanie rozpatrzony indywidualnie, więc nie da się jednoznacznie powiedzieć jakie sankcje grożą za przekroczenie terminu – powiedział Wiadomościom24.pl Kulmatycki.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

no coś ty?:))
to super!

Komentarz został ukrytyrozwiń

a jutro mogę poleconym też?
chyba mogę
liczy sie data stempla pocztowego, nie Asen?:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wysłałam dzisiaj poleconym, bo osobiscie to nie chce mi się tam chodzić. Choć jak znam życie i siebie to byc może wezwą mnie na dywanik w celu jakiś poprawek jak to miało miejsce juz dwa razy, kiedy biuro rachunkowe które wypełniało mi pita coś w nim sknociło. A to zrobili czeski błąd, a to wypełnili nie na tym formularzu co trzeba. Masakra normalnie ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

ja idę jutro;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

'Poza osobistym doręczeniem istnieje jeszcze możliwość skorzystania z usług Poczty Polskiej. Decyduje data stempla pocztowego.'

Tak, ale jeśli PIT został wysłany listem poleconym. Jeśli listem zwykłym, to decyduje data doręczenia do urzędu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.