Facebook Google+ Twitter

Pitbull - niebezpieczny znak czasu

Miłość do zwierząt czy chęć zademonstrowania siły? Na ulicach miast i mniejszych miejscowości coraz częściej można natknąć się na psy, których rasa została zaliczona do kategorii niebezpiecznych.

Pies i jego pan

Do najniebezpieczniejszych spotykanych na ulicach psów należą te z rasy amstaf i pitbull. Można je poznać po kilku atrybutach: potężne umięśnienie mostka, karku i łap, ciężka, gruba, metalowa smycz, częsty brak kagańca. Najczęściej można je zobaczyć u boku młodzieńców ubranych na sportowo, których profil od kilku lat znany jest wszystkim.

Popatrz na mojego psa. Czy już jestem niebezpieczny?

Połączenie niebezpiecznych narzędzi z głupotą nierzadko rodzi kłopoty. Ma się wrażenie, że niebezpieczny pies u boku nieodpowiedniego właściciela jest pretekstem posiadania czegoś, co budziłoby respekt wśród rówieśników i strach wśród przechodniów. Skoro nie można zademonstrować siły w sposób nielegalny, można to sobie wynagrodzić bez naruszenia prawa, co przy niewłaściwej postawie może grozić szkodami porównywalnymi z tymi, jakie może spowodować nóż czy broń palna.

Pitbull i moda młodzieżowa

Wizerunek pitbulla to nie tylko element wpisany w miejski krajobraz. Można go także spotkać na koszulkach i bluzach. Czy to nie ewidentny kult siły? Każdy może ten zarzut zbić argumentem miłości do zwierząt, ale nie każdy miałby odwagę pod tym samym pretekstem ubrać koszulkę z podobizną pudla czy cocker spaniela i pokazać się na osiedlu.

Człowiek pogryzł psa

Co jakiś czas media informują o wypadkach z udziałem niebezpiecznych psów. Nawet dziś nadeszła informacja o ataku amstafa na dziecko w Lublinie. Właściciele zwierząt, które potencjalnie mogą stworzyć zagrożenie dla otoczenia powinni przechodzić odpowiednie testy psychologiczne, bo zazwyczaj są nieodpowiedzialni i wychowują psy przy pomocy agresywnej tresury. Tym samym zwierzętom wyrządza się krzywdę. Ale czym jest krzywda psa w porównaniu z zachciankami jego pana?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.