Facebook Google+ Twitter

Pitera chwaliła Hitlera?

- Za chwalenie Hitlera wylatuje się z pracy w dzisiejszej Europie - powiedział sekretarz PiS , Arkadiusz Czartoryski w reakcji na wypowiedź Julii Pitery w poniedziałkowym programie w TVP3.

Julia Pitera w poniedziałek na antenie TVP3, ironizując, stwierdziła że Hitler był świetnym mówcą, porywającym tłumy oraz przeprowadził reformy socjalne i budował drogi, podczas gdy w Polsce poprzestano jednie na retoryce - te słowa oburzyły sekretarza Prawa i Sprawiedliwości, Arkadiusza Czartoryskiego, który stwierdził, że osoby chwalące Hitlera w Europie zachodniej są usuwane z pracy a wczoraj padły one ze słów osoby startującej z listy PO.
Według posłów klubu Prawa i Sprawiedliwości ta wypowiedź nie zawierała ani słowa krytyki, tylko pochwałę dla Adolfa Hitlera i zaapelowali do Donalda Tuska by nie umieszczał takich osób na listach PO.

Posłanka odpierała zarzuty twierdząc iż było to nawiązanie do niedzielnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Gnieźnie, podczas której Jarosław Kaczyński "porwał tłumy". Dodała również iż Pan Czartoryski, jako człowiek podsłuchiwany - o czym dowiedział się z niedawno opublikowanej listy podsłuchów - może być znerwicowany. Dlatego rozumie, że miał prawo nie zrozumieć jej wypowiedzi . Zaapelowała również do posła, by ten dokładnie przeczytał pełną treść wywiadu z nią, który znajduje się w Internecie.

Źródło: TVN24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wypowiedź była paralelą na okoliczność dyktatorskich zapędów pana K. Nie dostrzegam w niej żadnej pochwały nieboszczyka H.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ach ;) Nie bede chwalił tutaj Hitlera, bo wiadomo ze wielkim zbrodniarzem był, Stalin jeszcze większym, ale porównując Stalina do Hitlera otrzymujemy wynik bądź co bądź pozytywny dla Hitlera, gdyż ten przysporzył się swemu narodowi jako reformator, dawał prace, fakt w zakłądach zbrojeniowych, co prawda niemki które dokonywały aborcji zsyłał do obozów, ale Stalin stosował represje wobec swego narodu, znacznie wieksze niz w państwie Hitlera. Nie każdy taki zły jak go Malują, porównując Kaczyńskiego do Hitlera uzyskamy wynik korzystny dla Kaczyńskiego, lecz ... hmmm ... mozna by wysnuć daleko idące wnioski... dróg nie mamy, Hitler miał, aborcja co prawda nielegalna, ale nie trudno jej dokonać bo korupcja jak byłą tak jest i będzie, Hitler nie robił afer, był dyktatorem, a nasz rząd chyba nieudolnie chciał nieco dyktatury wprowadzić i zagrozić demokracji w polsce, jak to w Maju powiedział "demokracja w polsce jest zagrożona", moim zdaniem kto porywa się na takie hasła winien być przyrównany do przysłowia "kto chce pokoju, szykuje sie do wojny", i mamy wojne... kampanie -- wrześniowo-paździenikową -- wyborczą :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

no w końcu każdy ma tam jakieś pozytywne strony;) nie możemy udawać że Hitler nic dobrego nie zrobił bo zrobił ale tylko dla Niemców i tylko po kątem wyprowadzenia ich z ruiny gospodarczej by ...potem znów zrójnować i swój kraj i świat. Wszystko to jednak jest bez znaczenia i nic nie usprawiedliwia zbrodniczego zystemu na którego czele stał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.