Facebook Google+ Twitter

Pitera nie zostanie zdymisjonowana

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-08 09:55

Wbrew wcześniejszym doniesieniom medialnym, Julia Pitera nie zostanie zdymisjonowana. Premier Donald Tusk zapowiedział jednak, że czeka go poważna rozmowa z pełnomocnikiem rządu do spraw walki z korupcją.

Donald Tusk powiedział po przyjściu do Sejmu, że ma ona dotyczyć tego w jaki sposób szef rządu powinien być ostrzegany w sprawach politycznych. Premier nie wykluczył, że po rozmowie z Julią Piterą będą wspólnie szukali innych sposobów, gdyż dotychczasowy okazał się mało skuteczny.

Chodzi o głośną w mediach aferę hazardową. Konsekwencją była dymisja dotychczasowego ministra sportu, Mirosława Drzewieckiego i zmiana na stanowisku szefa klubu Platformy Obywatelskiej - stanowisko stracił Zbigniew Chlebowski, a jego miejsce zajął były już szef MSWiA Grzegorz Schetyna.

Ponadto do dymisji podał się również wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld, oraz szef resortu sprawiedliwości Andrzej Czuma. Do Sejmu wróci także 3 ministrów z najbliższego otoczenia premiera - Rafał Grupiński, Sławomir Nowak i Paweł Graś.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.