Facebook Google+ Twitter

Pitera: Palikot szkodzi sobie i komisji "Przyjazne Państwo"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-23 10:14

Julia Pitera uważa, że Janusz Palikot swoim kontrowersyjnym zachowaniem szkodzi sobie i działaniom sejmowej komisji "Przyjazne Państwo". Gość Salonu Politycznego Trójki powiedziała, że ma wrażenie, iż poseł Palikot oczekuje wyrzucenia z Platformy Obywatelskiej.

Pitera podkreśliła, że Janusz Palikot sprawdza się jako szef komisji Przyjazne Państwo. Dodała, że do laski marszałkowskiej w ciągu kilku miesięcy prac komisji wpłynęło kilkadziesiąt projektów zmian w prawie.

Zdaniem Julii Pitery, obecność posła Palikota w Sejmie, to pośrednio skutek ordynacji proporcjonalnej. Posłanka tłumaczyła, że na fali popularności partii politycznych osoby zajmujące wysoką pozycję na liście wyborczej zostają parlamentarzystami, czego można by uniknąć w przypadku ordynacji większościowej.

Powodem wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec posła Janusza Palikota są jego kontrowersyjne wypowiedzi. W wywiadzie dla dziennika "Polska" Palikot powiedział między innymi, że ojciec Tadeusz Rydzyk, powinien trafić do aresztu tak jak Marek Dochnal

Trójka/IAR/kl/dyd

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.