Facebook Google+ Twitter

Pitera przegrała proces z Kamińskim

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-23 13:50

Julia Pitera przegrała proces, który wytoczył jej były szef CBA Mariusz Kamiński. Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że musi ona złożyć oświadczenie w formie ogłoszenie w dziennikach oraz tygodniku "Polityka", iż jej stwierdzenie o "nielegalnych działaniach" CBA było nieprawdziwe.

Takie oświadczenie Pitery ma też być wyemitowane w telewizji komercyjnej. Sąd nakazał także minister odpowiedzialnej za walkę z korupcją przekazanie 15 tysięcy złotych wraz z odsetkami na rzecz fundacji "Pamiętamy".

Były szef CBA wytoczył proces minister odpowiedzialnej za walkę z korupcją za to, że w 2007 roku mówiła o "nielegalnych działaniach" kierowanej przez niego instytucji.

Zdaniem Mariusza Kamińskiego, Julia Pitera bezpodstawnie oskarżyła CBA o prowadzenie nielegalnych podsłuchów oraz celowe opóźnianie zatrzymania podejrzanego o korupcję byłego ministra sportu - Tomasza Lipca z PiS. Julia Pitera mówiła też o nielegalnych działaniach CBA w "aferze gruntowej" oraz sprawie ówczesnej posłanki PO Beaty Sawickiej.

Mariusz Kamiński od początku zaprzeczał, by Biuro łamało prawo. W pozwie domagał się od Julii Pitery przeprosin i 50 tysięcy złotych odszkodowania na cel społeczny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 23.11.2009 14:48

Gdzie te państwo policyjne PIS ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.