Facebook Google+ Twitter

Pitera: Rosół niesłusznie dostawał nagrody

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-22 10:48

Pełnomocnik rządu do spraw walki z korupcją Julia Pitera uważa, że Marcin Rosół niesłusznie otrzymywał nagrody od ministra sportu. Według "Rzeczpospolitej", w ciągu 15 miesięcy urzędowania były szef gabinetu ministra Mirosława Drzewieckiego dostał 60 tysięcy złotych nagród od swojego przełożonego.

Zdaniem Julii Pitery, która była gościem Salonu Politycznego Trójki, Marcin Rosół powinien oddać te pieniądze. Zaznaczyła jednak, że z całą pewnością tak się nie stanie. Jak uzasadniła, w tej sprawie nie złamano prawa, natomiast naruszone zostały normy i zasady.

Według Julii Pitery, nagrodę przyznano szefowi gabinetu przy niewiedzy członków rządu. Jak podkreśliła, ona sama o niej nie wiedziała. Minister Pitera nie wykluczyła, że sprawę trzeba będzie sprawdzić. Jej zdaniem, był to jednak incydentalny przypadek. Premier obiecał bowiem wcześniej, że nagrody nie będą przyznawane członkom rządu.

"Rzeczpospolita" pisze, że Marcin Rosół ostatnią nagrodę odebrał dwa dni przed ujawnieniem przez "Rzeczpospolitą" stenogramów z podsłuchów Zbigniewa Chlebowskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Premier obiecał ,ale słowa nie dotrzymał ?
Za 60 tys. można masę dzieciaków dożywić ,ale kogo z rządu głodne dzieci obchodzą ?
Rosół kasy nie odda ,bo prawo nie złamane tylko zasady ,ale z roboty dla przykładu można przecież wywalić za złamanie norm ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.