69919 miejsce

Pittsburgh Steelers po raz szósty wygrali Super Bowl

Niezwykle dramatyczna czwarta kwarta pokazała raz jeszcze, że w sporcie wszystko jest możliwe - po trzeciej części Stalowcy (Steelers) prowadzili już 20:7 z Kardynałami z Arizony i wydawało się, że jest po meczu.

W poprzednich trzech meczach play-off Kardynałowie zdobywali przynajmniej 30 punktów na mecz. Wczoraj po 45 minutach wydawało się, że mogą nie zdobyć nawet 10. Jedynie Benowi Parkerowi udało się zdobyć 6 punktów za przyłożenie dla Arizony. Razem z dodatkowym punktem za kop dawało to jednak skromny dorobek. Stalowcy wygrywali każdą z pierwszych trzech kwart (3:0, 14:7, 3:0). Przed ostatnimi 15 minutami prowadzili już 20:7 i wydawało się, iż żadna siła nie jest im w stanie odebrać wygranej. Okazało się jednak, że mogli ją stracić. Mogli gdyby nie Sanantonio Holmes, skrzydłowy któremu udało się złapać 6-jardowe podanie od rozgrywającego Stalowców Bena Roethlisbergera i to na 35 sekund przed zakończeniem meczu. Obok Holmesa w polu punktowym było trzech Kardynałów, gdy łapał piłkę; byli jednak za daleko od niego, by mu przeszkodzić.

Oficjalna strona NFL / Fot. http://www.nfl.com/superbowl/43Po tej akcji chwilę trwało zanim sędziowie dokładnie sprawdzili ją na wideo i oficjalnie poinformowali widownię i zawodników, iż Holmes rzeczywiście zdobył przyłożenie. Wątpliwości budziło to czy stopy skrzydłowego dotykały pola punktowego w momencie gdy odebrał podanie od rozgrywającego. Sędziowie orzekli, że tak, co jasno było widać w powtórkach telewizyjnych. Dodatkowy kop dał Stalowcom 4-punktowe prowadzenie 27:23. Takim wynikiem zakończył się mecz.

Dwie minuty wcześniej Larry Fitzgerald, skrzydłowy Arizona Cardinals po otrzymaniu wspaniałego podania od rozgrywającego Kurta Warnera wyszedł na tak znakomitą pozycję, iż w przebiegnięciu 64 jardów nie był w stanie przeszkodzić mu żaden zawodnik przeciwnika. Dodatkowy 1-punktowy kop był 16 punktem, jaki Arizona zdobyła w tej kwarcie. W tym momencie Kardynałowie wyszli na pierwsze prowadzenie w meczu.

Stalowcom do tamtej chwili nie udało się zdobyć punktu w tej kwarcie. Gdy Holmes zdobył swoje przyłożenie z ruchu ust Fitzgeralda, co pokazała telewizja dało się odczytać: "nie wierzę w to". Gdyby nie akcja w ostatniej minucie meczu to skrzydłowy Kardynałów byłby bohaterem meczu. Kurt Warner tylko rzucił ręcznikiem.