Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2965 miejsce

"Piwnicy u Fritzla" nie będzie w Warszawie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-01-15 00:01

"Piwnica u Fritzla", tak miał się nazywać lokal, który powstaje przy ul. Nowy Świat 27. Otwarcie zaplanowano na piątek 18 stycznia. Menadżerka klubu, w rozmowie z WawaLove.pl potwierdziła zarówno nazwę, jak i datę otwarcia. Nazwę zmieniono.

 / Fot. zdjęcie z fanpaga FB "Piwnica u Fritzla"Menadżerka lokalu stwierdziła, że o wyborze nazwy zdecydowały badania na wybranej grupie ludzi, których zaliczono do potencjalnych bywalców klubu. "W badaniu na temat tej nazwy, większość ankietowanych odczytała to jako czarny humor. (...) Taki ponury dowcip. Pomyśleliśmy, że nazwa - poprzez sensację, przyciągnie klientów" - powiedziała. Na plakacie reklamującym klub umieszczono dodatkowo imiona i nazwiska ofiar głośnych porwań: Nataschy Kampusch (więzionej 8 lat przez Wolfganga Priklopila), Jaycee Lee Dugard (więzionej 18 lat przez Phillipa i Nancy Garrido) oraz Lydii Gouardo (więzionej 28 lat przez jej ojca Raymonda Gouardo).

Internauci wymieniają się opiniami na temat nazwy lokalu na / Fot. screen z fanpaga FB "Piwnica u Fritzla" oficjalnym fanpage'u. Zdania są podzielone: od komentarzy negatywnych i potępiających po takie, które oznaczają pełne przyzwolenie. Choć pojawiają się i tacy, którzy pytają wprost: czy "będzie można gwałcić?".

Fritzl odbywa obecnie karę dożywotniego więzienia, na którą skazano go w marcu 2009 roku. Został uznany za winnego wymuszenia, kazirodztwa, gwałtu i pozbawienia wolności, a także zabójstwa jednego ze swych dzieci - chłopca z pary bliźniaków, który zmarł wkrótce po urodzeniu w 1996 roku, nie otrzymawszy żadnej pomocy medycznej.

Rzecznik Praw Dziecka sprzeciwia się nazwie "Piwnica u Fritzla"


Piwnica, w której Austriak więził córkę, została w 2011 roku zalana betonem decyzją likwidatora domu Fritzlów. Teraz "piwnica Fritzla" przenosi się w samo centrum stolicy naszego kraju.

 / Fot. logo lokalu / fanpage klubuAktualizacja 11:30

Pomimo skrajnych opinii na temat nazwy nie zdecydowano się na jej zmianę. Zmieniono jednak nieco logo lokalu. Austriacki zwyrodnialec, patron nowego warszawskiego klubu stracił oczy, nos i zarost, pozostał sam obrys twarzy i wąsy. Znana jest godzina otwarcia "Piwnicy u Fritzla" w piątek 18 stycznia, właściciele zapraszają na godz. 20. Wpadniecie na "piwko" lub "wódeczkę" do Fritzla?

Aktualizacja 15:00

Jak podało Radio Zet, właściciel lokalu Robert Surowiecki zmienił nazwę lokalu po dzisiejszym spotkaniu z urzędnikami z Zakładu Gospodarki Nieruchomościami. Na jaką - jeszcze nie wiadomo. ZGN ma przyglądać się klubowi oraz jego nowej nazwie. Urzędnicy mają prawo wypowiedzieć najemcy umowę najmu. Surowiecki przeprosił za kontrowersyjny chwyt marketingowy. "Nie mieliśmy na myśli w żaden sposób obrażać czyichś uczuć ani negatywnie wykorzystywać wizerunku sławnego "potwora z Amstetten". Przepraszamy, jeżeli ktokolwiek jest tym urażony. Mieliśmy na celu po prostu odpowiedni marketing i promocję tego miejsca, także jeśli ktoś poczuł się tym urażony lub okazało się to zbyt kontrowersyjne, rozumiemy to i przepraszamy za zaistniałą sytuację" - powiedział Radiu Zet. "Zrobiłem dobrze dla firmy, zrobiłem głupio dla ludzi którzy mogli się poczuć urażeni tym co miało miejsce" - dodał i zapowiedział, że nowa nazwa "będzie mniej kontrowersyjna, ale będzie nawiązywać do tej sytuacji".

Poznaj inne kontrowersyjne pomysły:


Namalował obraz prochami ofiar obozu na Majdanku. Trafi do więzienia?
Dzieci z podstawówki w Brzezince zaśpiewają o "odorze spalonych ciał"
Reklama Heyah z Leninem. Skandal czy chwyt marketingowy?
Gruzja. Stalin wiecznie żywy? Znowu stawiają mu pomniki!
Szokujący sposób Rosjan na szybki zarobek. Zobacz! [Wideo]

Szukasz najświeższych informacji z Warszawy? Odwiedź Naszemiasto.pl!

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.01.2013 16:57

Pani Ewo, nie trzeba nic robić - miasto w trybie natychmiastowym rozwiązało wczoraj umowę najmu z właścicielem. Nie będzie tam żadnego lokalu, przynajmniej na razie. Ale na pewno szybko znajdzie się ktoś nowy, bo miejsce zostało rozsławione.

Najpierw urzędnicy mówili dziennikarzom, ze nie mogą ingerować w nazwy lokali wynajmowanych od miast, by kolejnego dnia zerwać umowę, pomimo deklaracji właściciela, że nazwa zostanie zmieniona. Widzę sprzeczność. I przypomina mi się sytuacja z sierpnia 2010, kiedy obrońcy krzyża "koczowali" przed Pałacem Prezydenckim utrudniając ruch pieszym, pojazdom osobowym i pojazdom ZTM, a ratusz (w tym "bufetowa") wypowiadali się, że nie mogą im tego zabronić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może wystarczy poprostu zlekceważyć lokal i tam nie chodzić?
Ale pewnie to zbyt trudne dla grupy ludzi liczących na szok, pseudo-artystyczną kreację i KASĘ. Lepko mi się robi gdy takie pomysły dochodzą do poziomu realizacji...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla nie wtajemniczonych

http://www.youtube.com/watch?v=s1iuoZGnO20

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ktoś poszedł po rozum do głowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja myślałam ,że to żart . Polacy mają dziwne pomysły na nazwy [ obcojęzyczne ] swoich klubów , kawiarni , pubów ale ta nazwa to przekroczenie wszelkich norm .
Może w tej piwnicy też są " tajne " korytarze ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.01.2013 12:51

"Czarny humor" internautów z fanpage klubu:

- Może jeszcze właściciel wątpliwej moralności i etyki założy "Przedszkole u Katarzyny W." lub zorganizuje bombową i wystrzałową imprezę z Breivikiem?
- Akurat Breivika popieram, może miał radykalne metody ale poglądy dobre.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robienie z kryminalistów "bohaterów". Potem dziwić się, że następny chory maniak zabija dla "sławy".
Przekroczyli granicę dobrego smaku. Może na otwarcie powinni zaprosić rodziny ofiar?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomysł na zyskanie rozgłosu może i dobry. Ale czy na promocję? Mam wątpliwości...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe gdzie te badania prowadzono? W miejscu odosobnienia dla takich jak link Fritzl?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za informację, jutro sprawdzimy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.