Facebook Google+ Twitter

Piwniczna Zdrój - aktywny wypoczynek

Współautorzy: Ewa Żuchowska

Od lat odwiedzana przez turystów, którzy lubią aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, w tym także chorych, którym pomoc niosą krystaliczne źródła. Piwniczna Zdrój - miejscowość górska o której opowiedział nam sam burmistrz.

Miasto / Fot. Tadeusz OgórekJacek Andrzej Kwiatkowski: Piwniczna. Tu warto być! Ale dlaczego?
Edward Bogaczyk: Bywają krainy rozległe i bogate, położone w centrach nie tylko geograficznych, ale i w kręgu zainteresowań wielu ludzi. Bywają krainy maleńkie, skromnie wciśnięte pomiędzy większych sąsiadów, ale tak różnorodne, że zapadają głęboko w serce. Taka właśnie jest Piwniczna, ziemia nadpopradzka. Tutaj można wypoczywać, korzystać ze szczególnego mikroklimatu, przepięknego i niepowtarzalnego krajobrazu, z bogatych zasobów leczniczych wód mineralnych, odkrywać przeszłość zawartą w dokumentach historycznych i pamiątkach kultury zarówno duchowej jaki materialnej. Poza tym o każdej porze roku mogą Państwo aktywnie spędzać czas wędrując po ciekawych szlakach turystycznych i rowerowych, uprawiając sporty zimowe i korzystać z bogatej oferty stacji narciarskich.

Wielu turystów i narciarzy było tutaj wcześniej. Co nowego znajda po przerwie?

- Do Piwnicznej chętnie się wraca, choćby po to aby przypomnieć sobie jej walory krajobrazowe, klimatyczne i swoisty spokój. Wraca się by posłuchać szumu Popradu, sfotografować górski potok czy ciekawa formę skalną, niezwykłe drzewo, rzadko występującą roślinę. Powraca się by zobaczyć co się zmieniło. Bo to miasto nie tylko pełne wspomnień ale godne dobrej przyszłości. Szansą na rozwój są rozpoczęte i planowane inwestycje: amfiteatr, deptak, boisko sportowe, place zabaw dla dzieci, przystań flisacka, pole namiotowe - to w ramach realizowanego projektu rewitalizacji miasta, dalej - budowa kąpieliska otwartego. Rozwijają się ośrodki narciarskie w Wierchomli, Kokuszce. Powstają trasy zjazdowe, restauracje regionalne, dla młodych puby, w których organizowane są kameralne koncerty w klimatach bluesa, jazzu i rocka. Kto wie jaka będzie nadpopradzka stolica - Piwniczna za dekadę, wiek. Na pewno piękna i niepowtarzalna, kiedyś odkryta przez Juliusza Korwin Gąsiorowskiego jako miejsce letniskowe z czystym Popradem, bogactwem przyrody i krajobrazu oraz walorami leczniczymi, jest nadal godna odkrywania przez coraz nowych ludzi i godna częstych powrotów.

Więcej informacji: NajlepszeImprezy.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.